Гасла “Слава Україні!” та “Героям слава!” офіційно затверджені виконкомом УАФ

Виконком Української асоціації футболу (УАФ) офіційно затвердив футбольні символи України, отримали офіційний футбольний статус і гасла “Слава Україні!” та “Героям слава!”. Про це повідомив голова УАФ Андрій Павелко у “Facebook”.

Таке рішення виконком ухвалив під час засідання у п’ятницю, 11 червня. Його підтримали одноголосно — 45 членів “за”.

“Відтепер, разом з малим гербом УАФ у вигляді Тризубу з написом “Ukraine”, на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені й у матчах національних збірних зможе використовуватися великий герб — карта України з Тризубом в центрі”, — написав голова УАФ Андрій Павелко.

Виконком УАФ також затвердив і офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» та «Героям слава!», які вже багато років є привітанням для мільйонів наших вболівальників у рідній країні, і по всьому світу.

“На всіх матчах наших збірних! Унікальний національний футбольний код, який містять в собі ці атрибути, об’єднав усіх українців, з різних регіонів України і наших земляків з різних країн і континентів. Ми зобов’язані і маємо за честь оберігати його і наповнювати новою силою єднання! Вітаю всю футбольну Україну з цим історичним рішенням!”, — додав Павелко.

Додамо, що спочатку представники організації не досліджували питання з контекстом відповідного вітання” Героям слава” детально, а після додаткової перевірки нібито виявили, що в ньому є політичний підтекст, а також історичний і мілітаристський сенс. Це порушує вимоги УЄФА щодо відсутності на формах політичних слоганів. Через це організація зажадала прибрати фразу з футболок для виступів на “Євро–2020”.

Зазначимо, що вітання “Слава Україні — Героям слава” з 2014 року є офіційним у Збройних силах України.

Нагадаємо, що минулої неділі була представлена оновлена форма збірної України для матчів “Євро–2020”. Спереду на футболках зображений контур території країни, на спині написано привітання “Слава Україні”, а під комірцем — “Героям слава”. Ця форма викликала масове обурення чиновників Росії, яке вилилося в скаргу Російського футбольного союзу в УЄФА. Після неї, власне, УЄФА і оновило вимоги до форми української збірної.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!