“Human Rights Watch” заявила, що кримчан змушують служити в армії

Опубліковано 2 Листопада 2019 о 14:00

Росія не має права змушувати кримчан служити в армії, заявив директор міжнародної правозахисної організації “Human Rights Watch” у Європі і Центральній Азії Х’ю Вільямсон. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

«Подвоюючи це порушення, російська влада також висуває кримінальні звинувачення проти людей, які відмовляються служити в їхніх збройних силах», — сказав Х’ю Вільямсон.

Також організація “Human Rights Watch” опублікувала звіт, де зібрані факти переслідування кримчан за відмову від служби в російській армії, а також про кількість призовників із початку анексії півострова.

«Відповідно до IV Женевської конвенції держава-окупант не може примушувати жителів окупованої території служити в її збройних або допоміжних силах. Вона також прямо забороняє будь-який «тиск або пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного призову». Ці заборони є абсолютними, і їхнє порушення є серйозним порушенням конвенцій», — йдеться в звіті правозахисників.

Прокуратура Автономної республіки Крим, що базується в Києві, повідомила “Human Rights Watch”, що регулярно збирає дані про примусовий призов до російської армії.

На початку жовтня член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов повідомив, що з 2014 року до російської армії призвали 18,9 тисячі кримчан. За даними правозахисника, суди в Криму, станом на 30 вересня, винесли 72 вироки за ухилення від служби в російській армії.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM