Кабмін хоче заборонити українцям виїзд за кордон під час карантину

Опубліковано 8 Квітня 2020 о 17:40

Кабінет Міністрів України пропонує тимчасово заборонити проїзд на територію України іноземців із країн, де зареєстровані особливо небезпечні інфекційні хвороби, а також заборонити виїзд українців за кордон.

Про це сьогодні, 8 квітня, повідомляє видання “Інтерфакс-Україна“.

“Кабмін пропонує Парламенту в разі оголошення карантину надати Уряду право тимчасово обмежувати або забороняти проїзд на територію України іноземних громадян і транспортних засобів із країн, де зареєстровані особливо небезпечні інфекційні хвороби, а також забороняти виїзд громадян України за кордон”, — йдеться в повідомленні.

Також передбачається, що люди, які мають підозру на інфекційну хворобу або мали контакти з хворими, надаватимуть “інформовану згоду на проведення протиепідемічних або профілактичних заходів”, зокрема згоду на самоізоляцію або ізоляцію.

Законопроєкт визначає, що пропуск через держкордон осіб, які були у країнах або регіонах, де вирує небезпечна інфекція, вважати такими, які мали контакт із хворим, і після перетину кордону їх будуть направляти до спеціалізованих закладів.

Водночас цей пункт має виняток. Зокрема, це не стосується: співробітників дипломатичних і консульських установ, представників офіційних місій, представників організацій, акредитованих в Україні та членів їхніх родини, водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажу повітряних і морських суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони мали контакт з особою, хворою на особливо небезпечну інфекційну хворобу.

Особи, які порушують карантин, нестимуть відповідальність відповідно до закону.

Як писала “Варта1”, двоє львів’ян і франківчанка, які повернулися з-за кордону, порушили самоізоляцію першого ж дня. Після того, як вони надали згоду на самоізоляцію, їх затримали на кордоні з Польщею, куди порушники, за їхніми словами, їхали на роботу.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM