Кожних вихідних у Шевченківському гаю діє “Живий музей” (фото)

Музей народної архітектури та побуту – улюблене місце відпочинку львів’ян та гостей міста. Естетика давньої архітектури, яскраві сезонні пейзажі, приваблива рельєфність території, розмаїта флора та фауна сприяють створенню прекрасного настрою у будь-яку пору року. А коли до цього додати ще «живинку» – майстер-класи та презентації народних ремесел, то кожен відвідувач легко зможе на мить стати ткачем, олійником, пасічником чи ковалем і відчути на собі реалії побуту наших предків. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Львівський скансен уже кілька років працює за концепцією «Живого музею». Кожних вихідних більшість хатин у гаю оживає: тут печуть хліб в автентичній печі, показують давню технологію виготовлення тканин, давлять під пресом олію, частують медом зі справжньої пасіки, вчать плести вироби із соломи, виготовляти ляльки-мотанки, ковалі кують на щастя-долю обереги, а повстанці та козаки навчають військового мистецтва.

Крім цього у Музеї діє шість постійних експозицій, зокрема нещодавно відкрили унікальну виставку народних музичних інструментів. Ще однією особливістю експозиції є те, що вона насправді може звучати – Любомир Кушлик продемонструє гру на будь-якому інструменті із власної колекції, а також миттєво створить імпровізований оркестр із відвідувачів, у якому кожен зможе виявити свої музичні здібності. Виставка триватиме до  середини серпня 2017 року.

«Якщо у вас виникає питання, що робити на вихідних, то без жодних вагань відповім вам: «Приходьте до нас!» Гарантуємо, у нас стільки занять, що одних вихідних вам буде замало, аби спробувати все», – розповідає директор Музею Роман Назаровець.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!