На Старосамбірщині високопосадовці прикривали незаконну рубку лісу (ФОТО)

Активісти на Старосамбірщині виявили, що чиновники свідомо стають на сторону порушників незаконної рубки лісу і замовчують факти виявлення незаконної рубки дерев та техніки. Про це повідомив депутат Старосамбірської районної ради та активіст громадської організації «Майдан Старосамбірщини» Василь Курій, повідомляє Львівський портал.

Василь Курій розповів, що за ліс на околицях сіл Стрілки, Лопушанка-Хомина, Гвоздець, Головецько, Ясениця-Замкова б’ють на сполох вже не один рік. Люди самотужки фіксують порушення та безуспішно шукають захисту.

«Для того, щоб сюди виїхали екологи перевірити стан справ, поліція має отримання відповідне рішення суду. І хоча старосамбірські правоохоронці хочуть чи не хочуть, та мусять порушувати провадження та просити допомоги в екологів, у районному суді цього документу не дають. Відповідно Екоінспекція приїхати не може. Ці факти не піддаються розумінню, але і це ще квіточки», – повідомляє депутат.

За його словами, активісти неодноразово викликали інспекторів самостійно, та отримали три відписки про те, що ті не мають можливості приїхати, бо просто не мають на це підстави –рішення суду або вказівки із Києва.

«Минулого тижня сталося диво – Екоінспекція приїхала. І навіть виїхала в ліс, але, оскільки це не був офіційний виїзд, жодних документів у лісгоспу не запросила. Активісти показали перевіряльникам не просто рубки дерев, а три трактори. Це не просто трактори, а гусеничні трактори, а робота такої техніки в лісах заборонена законом. Одного із них вдалося взяти на гарячому, коли він тягнув ліс. Подзвонити на 112 активістам не вдалося, від нас там вже просто не беруть слухавки. Натомість представники комісії, що перебували на місці подій, також відмовились телефонувати. Представник державної влади у районі пан Володимир Головчак – головний спеціаліст відділу економічного розвитку торгівлі та інфраструктури Старосамбірської РДА, відмовився викликати правоохоронців. Врешті представник Нацкорпусу Святослав Сірий викликав поліцію, яка і зафіксували техніку і склала протокол про відсутність документів», – зазначив Василь Курій.

 

«Комісія стверджує, що гусеничної техніки на обстежуваних ділянках не виявлено! Подивіться  на фото, панство перевіряльників увіковіченні на фотографіях, а біля цього ж таки трактора, ми зняли навіть відео. А вони в «документі» заявляють, що гусеничної техніки не було. Хто з нас марить? І яка, власне, мета візиту екоінспекторів?», – обурені активісти.

У той же час прес-служба Державної Екологічної інспекції у Львівській області повідомляє, що на адресу Державної екологічної інспекції у Львівській області надійшов лист Старосамбірської районної ради щодо спільного комісійного обстеження лісового масиву Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», а саме кварталу 29 Дністрянського лісництва на предмет порушення природоохоронного законодавства.

«23 квітня 2018 року працівниками Інспекції у складі комісії, до якої увійшли також депутат Старосамбірської районної ради Курій В.В., головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Старосамбірської райдержадміністрації Головчак В.Б., в присутності інженера лісового господарства Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» Паплика В.М., лісничого Дністрянського лісництва Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» Шевчика В.М. та лісника обходу №6 Дністрянського лісництва Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» Топільницького В.М. проведено обстеження лісових масивів в кварталі 29 Дністрянського лісництва», – йдеться у повідомленні.

В ході обстеження комісією перевірено рубки головного користування, на які виписано лісорубні квитки. Ці ділянки знаходяться в стадії розробки.

 

 

Posted in АКТУАЛЬНО, Корупція, Кримінал, НОВИНИ
Çàãðóçêà...