Чинному народному депутату Євгену Шевченку загрожує довічне ув’язнення – ДБР завершило розслідування
Євгена Шевченка обвинувачують у контактах з Білоруссю, поширенні проросійської пропаганди та заволодінні 14,5 млн грн, які він витратив на купівлю елітних авто.
Державне бюро розслідувань повідомило про завершення досудового розслідування та скерування до суду обвинувального акта стосовно чинного народного депутата України ІХ скликання Євгена Шевченка. Його обвинувачують у державній зраді та масштабному шахрайстві.
Слідством зібрано докази вчинення трьох епізодів злочинів, два з яких стосуються державної зради (до та після початку повномасштабного вторгнення РФ), а третій – шахрайського заволодіння коштами приватного підприємства.
За даними ДБР, починаючи з 2020 року, народний депутат підтримував контакти з представниками посольства Білорусі, неодноразово відвідував цю країну та зустрічався із самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком.
Використовуючи ці зустрічі, він:
- Поширював неправдиву інформацію про «відсутність загрози нападу з території білорусі».
- Записував програми та давав інтерв’ю проросійським блогерам, створюючи ілюзію, що його позиція — це позиція української влади. Ці матеріали згодом активно розповсюджувалися російськими пропагандистськими ресурсами.
Крім того, слідство встановило, що нардеп використав свої зв’язки у Білорусі для шахрайської оборудки з постачанням мінеральних добрив для українського підприємства.
Коли поставка затримувалася, депутат, знаючи, що всі дозвільні документи були наявні, переконував підприємців, що він нібито «вирішить проблему» з дозволами на перевезення. Для цього він змусив їх укласти договір на консультаційні послуги з підконтрольною йому фірмою на суму 14,5 млн грн.
Отримані кошти політик витратив на купівлю трьох авто преміумкласу: Porsche Macan, BMW X5M (2021 р.в.) та Mercedes-Benz AMG (2022 р.в.). Загальна митна вартість машин перевищує 250 тис. євро.
Народний депутат обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу:
- Державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України).
- Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
- Шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).
Санкція за частиною 2 статті 111 КК України (державна зрада в умовах воєнного стану) передбачає позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув’язнення.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У Харкові монахи УПЦ МП вчиняли сексуальні злочини проти дітей
Обом підозрюваним загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі
Івано-Франківський суд присудив 5 мільйонів компенсації чоловікові, який без доказів відсидів строк за вбивство
Чотири рази суди ухвалювали вироки та призначали чоловікові покарання у вигляді позбавлення волі строком на 13 років
Військовий капелан попався на переправленні військовозобов’язаних чоловіків за кордон (ФОТО)
Щоб уникнути викриття, організатор перевозив їх у мікроавтобусі, ховаючи серед речей і маскувальних сіток
Найкоментованіше
- У Львові розмалювали та розбили вікна в магазині U420 (ФОТО, ВІДЕО)
- У Львові можуть переглянути тарифи на проїзд у громадському транспорті
- У Німеччині чоловіки повинні отримувати дозвіл Бундесверу перед тривалими поїздками за кордон
- На в’їзді до Львова розпочали облаштовувати нову підпірну стінку
- Зі львівських вулиць заберуть ще 21 занедбану автівку
Найчитаніше
- На Рівненщині загинула 3-річна дитина, пошуки 4-річної тривають
- У понеділок Львів попрощається з воїнами Степаном Задорожним, Святозаром Чопеєм та Віталієм Куривчаком
- В одній із військових частин виявили 2000 непридатних до служби
- У неділю на Львівщину повертаєтсья загиблий Герой Михайло Шкитак
- У Львівській області горів житловий будинок
Коментарі
Задовго Сонечко Світило, задовго чорна камчатська ікорка жерлася, задовго дупці в каєнах ніжилися...