Мобілізація: чи мають право працівники військкоматів примусово забирати громадян

Затримання можливе лише поліцією

В Україні у рамках воєнного стану в країні триває загальна мобілізація та призов військовозобов’язаних осіб до армії. Про це пише «Телеграф».

Чинним законодавством України передбачається, що прибуття громадян віком від 18 до 60 років до призовного пункту покладається виключно на них самих.

Будь-які дії примусового характеру з боку представників військкоматів або інших уповноважених осіб щодо утримання військовозобов’язаного вважаються незаконними.

При врученні повістки вас не мають права насильно доправляти до ТЦК. Вам можуть запропонувати сісти в автобус та проїхати з ними, але ви маєте право відмовитись та повідомити, що прийдете добровільно у визначений час. Якщо вас силою намагаються забрати та доставити у військкомат — це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність (стаття 146 Кримінального кодексу).

Лише Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні ними законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (ст.ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону України Про військовий обовʼязок і військову службу).

Нагадаємо, у місті на Львівщині вручили понад 100 повісток порушникам комендантської години.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт