На Львівщині у річку Дністер стався витік нафтопродуктів (ФОТО)

На території Стрийського району тривають заходи з ліквідації забруднення

Львівська ОВА

На території Стрийського району Львівщини, тривають заходи з ліквідації забруднення нафтопродуктами річки Дністер внаслідок витоку трансформаторної оливи.

Як повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, для ліквідації наслідків силами Ходорівської міської ради встановлено 5 загат із очерету у внутрішньогосподарському меліоративному каналі та старому руслі річки Дністер з метою затримання нафто-масляної речовини та уникнення її потрапляння в р. Дністер;

силами центру швидкого реагування ДСНС України у трьох місцях встановлено захисні бони. Відкачано понад 60 тонн нафто-масляної речовини;

Державною установою Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України проведено санітарно-гігієнічний контроль якості питної води з приватних криниць у с. Журавно. Перевищень забруднюючих речовин не виявлено, санітарні показники в нормі;

проведено роботи по очищенню річки Дністер, забрудненої нафтопродуктами.

«Зазначаємо, що ВП «Західна енергетична система» ПАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» не проведено жодних заходів із ліквідації витоку маслянистої речовини (оливи), з території якого є потрапляння в меліоративний канал та річку Дністер.

Крім цього, станом на сьогодні, у зв’язку із погодними умовами та підняттям рівня води, частина нафтопродуктів, яка осіла на чагарниках, потрапила у меліоративний канал, води якого потрапляють у річку Дністер», наголошується у повідомленні.

Як повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, станом на 27 лютого поверхня річки Дністер в межах гідропоста Журавно очищена.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, спостереження за станом річки Дністер продовжується, заходи з ліквідації тривають.

Нагадуємо, що 24 грудня 2022 року виявлено забруднення нафтопродуктами річки Дністер на території Львівської області, внаслідок витоку трансформаторної оливи на території села Бородчиці Стрийського району.

Як повідомлялося, на Львівщині внаслідок влучання ворожих ракет, завдано шкоди довкіллю майже на 34 мільярди гривень.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий