росія має відповісти за злочини в Україні: міністри юстиції G7 ухвалили Берлінську декларацію
Зустріч міністрів в спільному форматі відбулась вперше в історії
Зустріч міністрів юстиції країн G7 за участі України завершилася ухваленням Берлінської декларації і домовленістю про співпрацю у розслідуванні воєнних злочинів РФ в Україні.
Про це йдеться в офіційному документі.
Міністри юстиції країн G7 зустрілись у спільному форматі вперше в історії. Розслідування злочинів міжнародного права, скоєних в Україні стало основною темою зустрічі.
«Ми зустрілися вперше. Злочинна загарбницька війна Путіна проти України катапультувала нас у нову еру. Ми протидіємо історичній несправедливості єдністю та рішучістю», – заявив за результатами господар зустрічі, міністр юстиції ФРН Марко Бушман.
Він зазначив, що було домовлено координувати діяльність слідчих і прокурорських органів, уникати дублювання. Також вирішено створити центральний національний контактний пункт для переслідування міжнародних злочинців у кожній державі. Крім суто технічних моментів, за словами Бушмана, із Берліна сьогодні лунає політичний сигнал: «ми чітко показуємо, що держави G7 міцні не лише економічно, ми є спільнотою цінностей, ми відчуваємо свою відповідальність за принципи ліберальної демократії – гуманізм, права людини, повагу до закону. Чіткий сигнал: воєнні злочини не будуть безкарні».
Глава мін'юсту ФРН визнав, що судовий розгляд злочинів в Україні триватиме роками, а може, й десятиліттями, але друзі України будуть добре підготовлені і терплячі. Окрім України розслідування проводить також німецька федеральна прокуратура,
Міжнародний кримінальний суд, органи в інших державах. Лише в Україні, за словами Бушмана, вже задокументовано 45 тис. злочинів, 2 тис. підозрюваних ідентифіковані.
Бушман підкреслив, що воєнні злочинці не мають права і не будуть почуватися у безпеці, де б вони не були. Він висловив переконання, що врешті перед судом постане й вище керівництво РФ, а не лише виконавці.
Коментуючи українську ідею створення спеціального трибуналу для засудження злочину агресії, Бушман сказав, що важливо не підміняти Міжнародний кримінальний суд.
У зустрічі взяли участь міністри юстиції Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також міністр юстиції і генпрокурор України, комісар ЄС з питань юстиції, генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду тощо.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- Лукашенко зустрівся з представниками Зеленського
- У США заявили, що ядерні погрози Росії є ознакою невпевненості та слабкості
- Уряд виділив майже 7 млрд грн на підтримку зарплат освітян та соцпрацівників
- У Львівській області під час ремонту дороги виявили базальтову бруківку
- У Львові відбувся протест проти "Аксіома Медікал" (ВІДЕО)
Найчитаніше
- У ЄС перша країна закриває двері для українських чоловіків
- Увага! У Львові розшукується безвісти зниклі мама та син
- На Львівщині юнак вбив маму та скоїв смертельну ДТП (ФОТО, ВІДЕО)
- Опубліковано відео моменту ДТП з перекиданням авто у Львові
- У Львівській області під час ремонту дороги виявили базальтову бруківку
Коментарі