У Львові та області ДБР обшукує будинки братів Віктора Медведчука та Тараса Козака

Обшуки провели за адресами їх компаній «Керамбуд», «Бетонбуд» та ще декількох

Державне бюро розслідувань проводить низку обшуків у Львові та Львівській області за місцями реєстрації та власності братів Віктора Медведчука і Тараса Козака. Йдеться про можливий незаконний видобуток їхньою фірмою піску в кар’єрах на Львівщині. Про це повідомляє «Bihus.Info» посилаючись на власні джерела у ДБР.

Обшуки проводять в рамках кримінального провадження за підозрою в зловживанні владою або службовим становищем (ст. 364 ККУ) та порушенні правил охорони або використання надр (ст. 240 ККУ)

Мова йде про можливий незаконний видобуток піску на двох карє’рах у Львівські області: у селі Родатичі, Городоцького району, та селі Великополе, Яворівського району. 

Видобуток, за даними слідства, веде компанія ТОВ “Керамбуд”. ЇЇ кінцевими бенефіціарами, через ТОВ “Експонент”, є рідний брат Віктора Медведчука — Сергій Медведчук, який вилетів з України в січні й рідний брат його бізнес-партнера Тараса Козака — Богдан Козак (місцезнаходження якого невідоме). На думку слідства, Сергій Медведчука не автономно вів записаний на нього бізнес — Віктор Медведчук записав на нього компанії, бо сам як народний депутат не мав права керувати бізнесом.

ТОВ “Керамбуд” отримало спецдозвіл на користування надрами ще в 2004р., з порушенням процедури — без аукціону. За кілька років цей спецдозвіл у судовому порядку визнали недійсним. Однак підприємство продовжувало працювати, а під час перевірки екологічної інспекції показувало ухвалу про нібито скасування тієї постанови суду. Слідство з’ясувало, що такої ухвали фізично не існувало, в реєстрі вона відсутня, більше того, її нібито “виніс” суддя ВАСУ Микола Сірош, який перебуває у розшуку у кримінальному провадженні НАБУ.

Обшуки проходять за адресами проживання, реєстрації та нерухомості брата Медведчука, брата і цивільної дружина Козака, директора та бухгалтера “Керамбуда”, а також за адресами компаній ТОВ “Керамбуд”, ТзОВ «Бетонбуд» (якому, за даними слідства “Керамбуд” продає незаконно видобутий пісок), а також ТзОВ «Трансмонолітавто» та ТзОВ «Капітал Плаза» (у яких, за данми слідства, перші дві орендують автомобілі і яким теж продають продукцію).

Зокрема видання отримало підтвердження про обшуки в будинках в селі Сокільники під Львовом (де зареєстрований Богдан Козак) та по вул. Черемшини у Львові (який йому належить), а також по вул. Польовій у Пустомитах (також належить Богдану Козаку). Будинок у Сокільниках належить Тарасу Козаку, однак мешкає там його мати. Разом зі слідчими на місце прибула штурмова група, втім мати Козака добровільно пустила ДБР у будинок, наразі там тривають слідчі дії. 

Нагадаємо, на брата Медведчука і брата Козака свого часу записали багато різного бізнесу з величезною палітрою діяльності — будівництво, виробництво цегли, черепиці, бетонних розчинів, видобуток піску, гравію та глини. На “матрьошці” із їхніх юридичних осіб — станом на минулий рік було понад 40 тисяч кв. м нерухомості, з десяток гектарів землі у власності, більше 40 га — в оренді, два десятки вантажних автомобілів і низка легкових.

Додамо, що минулого року у Львові активісти  заблокували підприємства депутатів «ОПЗЖ» Козака та Медведчука.

Читайте також