У Раді попередили про можливі відключення світла влітку через дефіцит електроенергії
За словами нардепа, на атомних енергоблоках будуть проводитися ремонтні кампанії, й вони «не будуть давати необхідного об’єму електричної енергії в мережу»
Цього літа в Україні можливий дефіцит електроенергії у вечірні години, особливо у спекотну погоду. У цей час на енергоблоках проводитимуть сезонні ремонтні роботи. Відсутність належної кількості енергії може позначитися на стабільності електропостачання. Про це розповів член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП, народний депутат Сергій Нагорняк в етері телемарафону
«Відповідно, будуть давати десь частково і сонячні електростанції, але вони більше дають енергію тоді, коли ми менше споживаємо», — сказав він.
Щоб уникнути дефіциту електроенергії влітку, представник профільного комітету запропонував три заходи. Перший — це збільшення граничної ціни для імпортерів електроенергії. Другий — залучення державних компаній до імпорту енергоресурсів. Третій — стимулювання населення до встановлення сонячних панелей та накопичувачів, що дозволить зменшити навантаження на енергомережу.
Нагорняк уточнив, що збільшення граничної ціни для вечірніх годин електроенергії дозволить імпортерам залучити більше енергії з-за кордону. Це може призвести до збільшення постачання електрики в Україну та зменшити дефіцит в енергосистемі, що позитивно вплине на ситуацію влітку.
Другий крок, який пропонується Кабміном, полягає у зобов’язанні державних компаній, таких як «Енергоатом» та «Укргідроенерго», здійснювати імпорт електроенергії в вечірні години. Це дозволить їм виконувати роль державного трейдера і забезпечити додаткові постачання енергоресурсів для зменшення дефіциту.
«По суті, вони можуть закуповувати цю електричну енергію за кордоном у вечірні години, продавати її, звісно, доведеться дешевше для населення», — зауважив Нагорняк.
Це може допомогти уникнути дефіциту в вечірні години у літні місяці, коли буде найбільше споживання.
«Чи піде уряд та регулятор на такі кроки, чи не піде, будемо дивитися», — сказав нардеп.
Третій крок, запропонований для запобігання дефіциту електроенергії, — це встановлення сонячних панелей та акумуляторів через державну програму, що дозволить генерувати електрику вдень і використовувати її в вечірні години.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Поліція Львівщини встановлює особу померлого чоловіка з татуюванням
- Якою буде погода у Львові та області завтра, 22 червня
- На Львівщині внаслідок наїзду потяга загинув юнак, який лежав на колії
- У Львові люди перекривали рух потягу (ВІДЕО)
- У Києві водій таксі зірвав доставку великої партії наркотиків
Коментарі
Виключити у раді кодиціонери. Нехай дівки з віялами стоять. Ціну піднімати хочуть, так здалека заходять.
Так тільки пропонували друзям ізлішкі" то напевно знущання над людством?