У ВР відповіли, коли остаточно ухвалять закон про заборону УПЦ МП

Голосування в першому читанні показало, що вплив російського православ’я на український парламент, народних депутатів був «дещо перебільшений»

ФОТО: ілюстративне

Верховна Рада після пів року палких суперечок і прокльонів у першому читанні схвалила законопроєкт, який фактично запускає процес заборони Московського патріархату. Проте, понад місяць потрібно ВРУ, щоб проголосувати за закон, яким передбачено на території нашої держави заборонити діяльність релігійних організацій, які пов'язані з РФ, зокрема, мова йде про УПЦ МП.

Про це сказала заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що голосування в першому читанні за законопроект в сесійній залі парламенту показало, що вплив російського православ’я на український парламент, народних депутатів був «дещо перебільшений».

 «Але це не означає, що підготовка до другого читання буде простою. Ми зробимо цей процес інтенсивним. Депутати мають 14 днів на подання правок. Загалом в комітеті для відпрацювання законопроекту потрібно буде не менше місяця для підготовки до другого читання», - наголосила вона.

Кравчук зазначила, що сьогодні трапилася «дуже цікава подія».

«З’явився коментар від РПЦ Гундяєва (це світське прізвище патріарха російської православної церкви Кирила), який фактично визнав, що УПЦ Московського патріархату не розірвали канонічний зв'язок – він обурився тим, що йдуть гоніння на УПЦ МП, що вони не хочуть розривати зв'язок  з русским православієм», - сказала вона.

При цьому додала, що законпроект, який ухвалений в першому читанні передбачає, що якщо релігійна експертиза встановлює оцей зв'язок із російським агресором, російською церквою, то дається можливість Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті внести припис цій релігійній організації, яка керується  з країни-агресора, щоб розірвати такий зв'язок.

«Якщо це не відбувається, тоді починаються судові процеси – тільки суд може поставити крапку у питанні скасування реєстрації і юридичної діяльності тієї чи іншої релігійної конфесії», - наголосила Кравчук.

При цьому зазначила, що до другого читання буде пропрацьовано спрощення процесу переходу до української церкви.

Кравчук наголосила, що не можна ухвалювати політичне рішення про заборону УПЦ МП, а мають бути судові процеси, які дадуть змогу вирішити це питання.

"Не треба очікувати дуже швидких результатів, але сигнал уже є. В самій УПЦ є дуже багато священників, які не вдоволені тим, що зв'язок з РПЦ не розірваний – вони пишуть листи на керівництво київської метрополії і просять розірвати цей зв'язок.

«І ми маємо дати можливість його розірвати», - зазначила заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Читайте також: Арахамія пояснив, чому Рада не забороняє УПЦ МП.

Вона розповіла, що під час голосування законопроекту в першому читанні лише депутати від колишньої партії «ОПЗЖ», яку сьогодні заборонено, відкрито виступали проти його ухвалення, але значна частина нардепів, ймовірно, йдеться про 70, «тихо» не підтримали  його – витягнули картки або вийшли з сесійної зали під час голосування.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також