Увага! Українців попередили про заражене програмне забезпечення

Вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин

Фото ілюстративне

У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації попереджають про небезпеку завантаження зламаного програмного забезпечення. Їх використовують російські хакери, в тому числі спецслужби, поширюючи віруси через торенти.

Про це повідомляє Держспецзв'язку з посиланням на свій звіт «Russia’s Cyber Tactics: Lessons Learned 2022».

«Хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах. Якщо жертва завантажує та встановлює такі файли на свій компʼютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними», - ідеться у повідомленні.

Якщо жертва завантажує та встановлює заражене програмне забезпечення на свій компʼютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними.

У Держслужбі зауважили, що у багатьох пострадянських країнах системні адміністратори й досі використовують неліцензійне програмне забезпечення (в тому числі операційні системи) в установах та компаніях різних форм власності, що розповсюджується за допомогою торент-трекерів.

Читайте також: на низку українських державних інформаційних ресурсів здійснено кібератаку

«Встановлюючи зламане ПЗ із торентів, вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин. Особливо небезпечним є використання зламаної операційної системи, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до компʼютера, на якому її встановлено», - наголосили в Держспецзв'язку.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена