В Україні помітно зросла пенсія: нардеп вказав на нюанс

Чому така статистика не привід для радості

ФОТО: ілюстративне

За даними Пенсійного фонду України (ПФУ), на 1 квітня 2024 року середня пенсія в Україні склала 5743,3 грн. Це вже із врахуванням проведеної індексації у березні. Проти аналогічного періоду минулого року середня пенсійна виплата збільшилась на 9,6% (+505 грн.). Незважаючи на  зростання, цих сум недостатньо для забезпечення належного рівня життя пенсіонерів та виклики, що постають перед системою соціального забезпечення. Про це заявив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Я не збираюсь переконувати, що така пенсія є гідною трудовому внеску нинішніх пенсіонерів. Це не так. За підсумками 2023 року, середня пенсія складала 31% від середньої зарплати, а має бути не менш ніж 40%, аби забезпечувати належний рівень заміщення трудових доходів і прийнятний рівень життя на пенсії», – повідомив Данило Гетманцев у Telegram.

Він зазначає, що середня пенсія, хоч і є одним із показників, вона не завжди відображає реальний стан пенсійної системи. Під час розбивки за рівнем виплат стає очевидним, що більшість (63%) отримує пенсії набагато нижчі за середній рівень, не перевищуючи 5000 гривень на місяць.

Ця ситуація, за словами Гетманцева, викликає численні нарікання на справедливість пенсійної системи, особливо з урахуванням довгострокової проблеми нереформованої пенсійної системи. «До 2014 року пенсійні виплати були більш щедрими, але навіть у цей період стабільність пенсійної системи можна було піддати сумніву. Тому варто акцентувати на необхідності вирішення цієї давньої проблеми для забезпечення належного рівня пенсійного забезпечення та справедливості у суспільстві», – зауважив він.

Також він наголошує, що пенсіонери, як і інші громадяни, можуть стати жертвами гіперінфляції та бюджетної кризи, якщо не буде вжито ефективних заходів. «Пенсіонери, як інші категорії громадян, що отримують виплати за рахунок публічних фінансів, будуть першими серед постраждалих від галопуючої інфляції», – зазначив Гетманцев.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також