Порошенко майже удвічі програє Зеленському: у КВУ підвели підсумки першого туру президентських виборів

Опубліковано 1 Квітня 2019 о 13:30

Голосування на виборах президента України в цілому відповідало українському законодавству та міжнародним стандартам, а порушення не носили системного характеру. Про це сьогодні, 1 квітня, повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на брифінгу, пише, з посиланням на “Інтерфакс-Україна”, видання “Новий час”.

“Офіційні спостерігачі КВУ зафіксували низку проблем і порушень під час організації процесу голосування і під час підготовки до його проведення, однак ці порушення не носили системного характеру і не були такими, які могли б істотно вплинути на волевиявлення громадян”, — сказав він.

Кошель наголосив, що серед найбільш типових порушень були помилки в роботі дільничних виборчих комісій (ДВК), розголошення таємниці голосування виборцями шляхом публікації відповідних фотоматеріалів, проведення агітації поза певних законних термінів, а також проблеми зі списками виборців.

Крім того, значна кількість порушень була обумовлена неправильним трактуванням або незнанням чинного законодавства з боку членів виборчих комісій.

Спостерігачі громадської організації також фіксували в деяких випадках підвезення громадян до виборчих дільниць, спроби контрольованого голосування і винесення бюлетенів за межі кордону дільниці.

У КВУ також позитивно оцінили дії Центральної виборчої комісії та Нацполіції у день голосування.

Нагадаємо, перший тур виборів президента України відбувся у неділю, 31 березня.

За результатами національного екзит-пола, Зеленський лідирує з 30,6 %, за Порошенка віддали свої голоси 17,8 %.

За даними ЦВК, яка обробила 61,15 % протоколів, на 10:30 год. 1 квітня, Зеленського підтримали 30,38 % виборців, а Порошенка — 16,38 %.

ЦВК офіційно оголосила про підготовку до другого туру виборів.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM