СБУ повідомила деталі затримання українських дипломатів з контрабандою (фото, відео)

 

Контррозвідники Служби безпеки України викрили і припинили протиправну діяльність діючих та колишніх посадовців МЗС України. Чиновники використовували офіційні документи зовнішньополітичного відомства для перевезення диппошти та контрабанди підакцизних товарів. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

Учасники оборудки переміщували через державний кордон України валюту, золото та підакцизні тютюнові вироби. Усе це — за використання дипломатичних привілеїв та імунітетів.

Зокрема, на митному посту «Ягодин» Волинської митниці контррозвідники СБУ, спільно із слідчими ДБР, затримали вантажний транспортний засіб з дипломатичними номерними знаками. На ньому посадовці МЗС України намагалися перевезти до Європейського Союзу:

 

  • 140 тис дол США, 67,2 тисяч євро, 11,6 тис. польських злотих,
  • майже 16 кг виробів із золота, орієнтованою  вартістю 15 млн грн;
  • тютюнові вироби у кількості 8826 блоків на 1,5 млн грн за цінами чорного ринку.

Тривають оперативно-слідчі дії у межах кримінального провадження. За їх результатами вирішуватиметься питання про повідомлення підозр фігурантам.

Припинення протиправної діяльності здійснювалось спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Львів, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Нагадаємо, чора двох співробітників посольства України в Польщі спіймали на гарячому — їх затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто з України в Польщу велику кількість валюти, золота та контрабандних цигарок.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!