Скажений кіт покусав чотирьох людей на Львівщині

Опубліковано 3 Квітня 2019 о 11:30

У Яворівському районі, Львівської області, знову зареєстровано випадок сказу: цього разу скажений кіт покусав та подряпав чотирьох мешканців села Оселя. Про це повідомив сьогодні, 3 квітня, власний кореспондент IA “ZIK”, з посиланням на лікаря-епідеміолога, завідувачку відділенням організації епідеміологічних досліджень Яворівського районного відділу обласного лабораторного центру Віру Левицьку.

З її слів, під час проведення щеплень у час карантину цей домашній кіт втік, тому не був щеплений проти сказу. Тварина загинула.

«Впродовж останніх років, захворюваність на сказ серед тварин та серед людей, так звана — гідрофобія, значно зросла. Частішими стали випадки захворювань серед диких тварин, особливо — серед лисиць, які є основним природним резервуаром сказу. У населених пунктах Яворівського району не зменшується кількість бродячих тварин, особливо — собак, яких, як і лисиць, приваблюють стихійні сміттєзвалища. Червоні лисиці активно навідують підсобні господарства, контактують із домашніми тваринами, найчастіше — із собаками», — інформує Віра Левицька.

Нагадаємо, що в січні цього року, на Яворівщині, у селі Оселя, зареєстровано випадок захворювання на сказ у домашнього собаки, якого утримували у вольєрі. На території населеного пункту в с. Оселя, частими були випадки нападу лисиць на підсобні господарства, загибелі домашньої птиці від них. Ймовірне зараження собаки відбулося при контакті з лисицею.

Тому рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській райдержадміністрації було введено карантин в селі Оселя та на прилеглій території.

Проводилися щеплення домашніх тварин, собак і котів, проти сказу. 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM