Сьогодні Україна відзначає День Повітряних Сил

Сьогодні, 1 серпня, відзначають День Повітряних Сил України.

Свято встановлено згідно з Указом президента України «Про День Повітряних Сил Збройних Сил України» від 27 червня 2007 р. № 579/2007. Відзначається щороку у першу неділю серпня.

На озброєнні української армії перебувають такі літаки: винищувачі Су-27 та Міг-29, бомбардувальники Су-24М, розвідники Су-24МР, штурмовики Су-25, учбово-тренувальні Л-39, транспортні Ан-24 та Ан-26, літаки аерофотозйомки Ан-30 та транспортні Іл76МД, вертольоти Мі-8 та Мі-2, безпілотні літальні апарати BAYRAKTAR TB2 та ACS-3.

Окрім Повітряних Сил до складу входять і підрозділи Зенітно-Ракетних військ Повітряних Сил.

На озброєнні перебувають комплекси C-300ПТ, C-300ПС, C-300В-1, C-125-2Д1, Бук-М1.

Українські Повітряні Сили, також беруть участь у міжнародних місіях, зокрема операція «Північний Сокіл» — спільна українсько-данська місія, яка проводиться щороку. Її завдання — перевезення палива та різного року вантажів на острів Гренландія.

На авіашоу, які проводять у різних куточках Європи, українські льотчики показують велику майстерність пілотування та справляють на глядачів неабиякі враження!

Спеціально щоб подивитися на виступ наших льотчиків, глядачі та любителі авіації з’їжджаються з усього світу!

Вітаємо українських «Соколів» та всіх причетних з професійним святом! Бажаємо міцного авіаційного здоров’я, благополуччя, злагоди та дякуємо за мирне небо над головою!

Фото: Юрій Танчин, Василь Садовий

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!