Справа Курченка: генпрокуратура викликала оточення Порошенка

Опубліковано 22 Квітня 2019 о 14:59

Генеральна прокуратура України викликала екс-голову Адміністрації президента Бориса Ложкіна, заступника голови АП Олексія Філатова і екс-главу Національного банку України Валерію Гонтареву. Про це повідомляє “Обозреватель”.

Як повідомляється на сайті ГПУ, їм повинні вручити повідомлення про підозру, а також допитати у рамках кримінального провадження.

Йдеться про справу олігарха Сергія Курченка, підозрюваного в масштабних розкраданнях.

Також ГПУ викликала екс-міністра екології та природних ресурсів, власника приватної газодобувної групи “Burisma” Миколи Злочевського та бізнесмена Костянтина Стеценко.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу одного з найвідоміших підприємців часів Януковича Сергія Курченка та скасував дозвіл на його арешт. 

Довідка: Курченко увірвався в український медіапростір у 2012 році — тоді йому було лише 27. “Младоолігарх”, як його називали у ЗМІ, заробляв на торгівлі нафтою і газом та придбав харківський футбольний клуб “Металіст”. Сам він пояснював свій успіх бізнес-талантами та наполегливістю. У 2013 році розслідування видання “Forbes Україна” виявило його тісні зв’язки з тодішньою владою, що сприяло збагаченню. Йому закидали наближеність до так званої “Сім’ї” Віктора Януковича, що сам Курченко завжди заперечував. Та вже невдовзі бізнесмен придбав медіахолдинг “UMH Group”, включно із “Forbes Україна”, де вийшла викривальна стаття. Проте після революційних подій зими 2013–2014 рр. він зник з України і відтоді рідко з’являвся у мас-медіа.

За даними російських ЗМІ, Курченко перебрався до Москви, де винаймає офіс у престижному бізнес-центрі “Москва-сіті”. 

“Українські активи я не кидаю. Не можу і не хочу говорити про деталі свого бізнесу, щоб не підвести партнерів та контрагентів, які мені довіряють”, — заявив він на початку грудня в інтерв’ю виданню “Московский комсомолец”.

Бізнесмен залишається у міжнародному розшуку Інтерполу на вимогу України.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM