Суд відмовився розглянути заяву щодо заборони підписання закону про мову

Опубліковано 11 Травня 2019 о 14:00

Окружний адміністративний суд Києва відмовився розглянути заяву громадської організації «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної», яка просила не підписувати та не публікувати ухвалений парламентом новий закон про мову. Про це “Громадському” повідомила прес-служба суду.

Причина відмови — заява необґрунтована та не має підстав, аби її задовольнити.

«Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту, у зв’язку ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини», — йдеться у повідомленні.

Також заява не мала пояснення, у який спосіб вона стосується мети роботи організації ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної».

У суді додали, що деякі народні депутати ініціювали процедуру скасування рішення парламенту. Нагадаємо, після ухвалення закону про українську мову в другому читанні двоє депутатів з «Опозиційного блоку», Вадим Новинський та Олександр Вілкул, подали до Верховної Ради проект постанови про скасування результатів голосування. За їхніми словами, постанова блокує підписання закону.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM