“Сумлінний студент, активіст і волонтер”: що відомо про палія авто журналістки “Радіо Свобода” (відео)

Підозрюваний у підпалі автомобіля львівської кореспондентки видання “Радіо Свобода” Галини Терещук, якого правоохоронці затримали в ніч на 6 лютого, є 19-річним студентом “Львівської політехніки”, який вчиться на бюджеті на першому курсі за спеціальністю “Будівництво та цивільна інженерія”.

Про це стало відомо журналістам-розслідувачам програми “Схеми”, передає “Радіо Свобода”.

“Ще пів року тому, особа з таким ім’ям шукала роботу за спеціальностями — інженер-проєктувальник, адміністратор і перекладач у шлюбну агенцію із запитуваною зарплатнею у 10−15 тисяч гривень”, — розповідають журналісти.

Вони також поспілкувалися з його колишніми викладачами з попереднього місця навчання, які охарактеризували хлопця як “сумлінного студента, активіста, що брав участь в усіх заходах”, як “волонтера, який допомагав у дитячих будинках”. За словами співрозмовників, затриманий був “активним учасником студентського життя”, і з ним “не було проблем”.

За даними джерел “Схем”, затриманий — громадянин України, зареєстрований у Кам’янці-Подільському.

Зазначимо, що раніше голова МВС Арсен Аваков вказав у “Twitter”, що затриманий — громадянин Молдови.

У львівській прокуратурі заявили, що, у ніч вчинення злочину, палій декілька разів перевдягався, що ускладнило його пошук. Але через тиждень після підпалу його знайшли в Одесі, повідомили про підозру і затримали.

“Він побачив, що після вчинення ним цієї події вона набула розголосу, резонансу. Він злякався і терміново поїхав в Одесу для того, щоб сховатися від правоохоронців. Більш того, він неодноразово змінював одяг, ще перебуваючи у Львові. Але злякався, — поїхав до Одеси. І в одному із готелів знімав там номер”, — розповів на брифінгу перший заступник прокурора Львівської області Олег Капітула.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!