Тарифи на тепло у Львові можуть знову зрости

Уже на початку лютого у квитанціях на тепло і гарячу воду львів’яни можуть побачити нові, підвищені цифри. З нового року «Львівтеплоенерго» має намір збільшити тарифи на опалення та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів на 2018 рік. 4 грудня на підприємстві за адресою Д. Апостола, 1, відбудуться громадські слухання, на які більшість львів’ян потрапити не зможуть. Адже організовані вони у будній день на 10 ранку, коли містяни знаходяться на роботі. Відтак, УКРОП Львівщина вже ініціював збір підписів від голів ОСББ і мешканців з метою перенесення громадських слухань на зручний для львів’ян час. За кілька днів було зібрано понад 1000 підписів, пише Форпост.

“Львів входить у трійку міст з найвищими тарифами на тепло і гарячу воду. На нашу думку підвищення тарифів є необґрунтоване і недоцільне в умовах зубожіння населення. Також, встановлений час проведення громадського слухання, щодо даного питання є яскравим свідченням позиції влади почути думку львів’ян та знайти компроміс щодо врегулювання доцільності зростання тарифів”, – наголосив депутат Львівської міської ради Ігор Телішевський.

Досі тариф на тепло для львів’ян з червня 2016 року лишався незмінним і наразі складають 1213,98 грн/Гкал. Однак, після подорожчання львів’яни платитимуть 1267,49 грн./Гкал. Крім цього, заплановане також підвищення тарифів на гаряче водопостачання. На громадське обговорення виноситься коригування цього тарифу у бік збільшення на 6,4 грн., – із 81,64 грн./м3 до 87,23 грн./м3.

Нагадаємо, підвищення тарифів аргументують ростом собівартості виробництва теплової енергії власної ТЕЦ-1 для бюджетних та інших споживачів, та ростом ціни на постачання природного газу для потреб інших споживачів. Після громадських обговорень проект відкоригованих тарифів «Львівтеплоенерго» потребуватиме затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) та Виконавчим комітетом Львівської міської ради під головуванням Андрія Садового.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!