Цікавий, зручний та зелений – або як оновлять Сихів?

Сьогодні, 23 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення «Про затвердження Стратегії розвитку громади Сихова». Візія цього району до 2027 року – цікавий Сихів, зручний Сихів та зелений Сихів. Про це повідомили у прес-службі міської ради.

Фото: Еко-свято на Сихові

Як зазначив під час виступу директор Інституту міста Олександр Кобзарев, визначення пріоритетів проводилося із активним залученням громади, відтак було вироблено візію району , яким мешканці хочуть бачити його через 10 років.

На їхню думку, Сихів має бути привабливий для життя, відпочинку та роботи і доступним для людей різного віку та рівня мобільності. Також він повинен забезпечити повний цикл дозвілля та соціальні потреби – доступ до освіти, медицини, закладів громадського харчування і тд.

Також сихівчани хочуть, аби їхній район теж став точкою притягання для тих львів’ян, яким стало тісно від туристів у центрі міста.

Крім того, Олександр Кобзарев розповів про основні інфраструктурні та соціальні проекти, які планують реалізувати в цьому районі до 2027 року.

“Відтак, було визначено три головні пріоритети: цікавий Сихів, зручний Сихів, зелений Сихів. Щодо конкретних проектів по цікавості – це ревіталізація культурно-освітнього центру Довженка і відновлення площі; створення екскурсійного маршруту по Сихову; будівництво спорткомплексу ігрових видів спорту; відкриття медіатеки й майстерні для дітей; проведення фестивалю на Сихові, облаштування міжбудинкових переходів, як мистецьких об’єктів. Адже сьогодні такі переходи непривабливі й неосвітлені, лякають мешканців у вечірній час. Тому зробимо їх як арт-об’єкти.

Якщо говорити про Сихів зручний, то у межах стратегії планується створення автомагістралі по вул. Вернадського; упорядкування стихійної торгівлі; встановлення камер; тролейбусні лінії: вул.Стрийська – Шувар, Автовокзал – ТРЦ Кінг-Крос Леополіс; створення громадських просторів (мінімум 1 на рік); новий ДНЗ. Серед додаткових проектів, які впливають на зручність, є встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Щодо третього пріоритету – Сихів Зелений, ми говоримо про культуру Zero waste на Сихові; уроки соціальної екології; парк Івана Павла ІІ (у тому числі створення зеленого лабіринту); зелений шлях на проспекті Червоної Калини (максимальна висадка дерев); створення міських садів на дахах будівель. ” – зазначив Олександр Кобзаєв.

 

 

 

Загрузка...