У Львівській міськраді пообіцяли зберегти панно й мозаїку на Погулянці

Опубліковано 12 Серпня 2019 о 16:47

Місто зробить все можливе, аби зберегти панно і мозаїку в будівлі за адресою вул. Погулянка, 26. Про це у себе на сторінці, у мережі “Facebook”, написав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку. Ця будівля належить ДП «Львівське агроторгове підприємство», колишній завод «Укрвино». Завод збанкрутував і майно виставили на аукціон, пише пресслужба міської ради.

«Як і всі, я зі здивуванням прочитав інформацію, що в Дніпрі буде аукціон щодо продажу майна державного підприємства «Укрвино» (у народі — Винзавод), що на вул. Погулянка, 26, у Львові.

На території цього підприємства є кілька цінних об’єктів — зокрема панно та мозаїка. Вважаю, що вони мають бути збережені і це треба зафіксувати окремим рішенням міста, незважаючи на те, хто б і для якої мети не купив його.

Тому завтра, о 12.30 год., разом з управлінням охорони історичного середовища йдемо на місце — щоб зафіксувати документально всі важливі елементи і зберегти їх. А також на п’ятницю на виконкомі це зафіксувати окремим рішенням”, — повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Нагадаємо, 2 серпня цього року, виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про збереження історичних мозаїчних творів на території м. Львова». На виконання цього рішення управління охорони історичного середовища ЛМР узагальнить інформацію та складе перелік мозаїчних творів, який буде розміщено на Порталі відкритих даних. Замовники будівництва і відповідні структури міської ради мають враховувати цю інформацію при видачі дозвільних документів на ремонтні роботи. Також управління охорони історичного середовища має подати пропозиції до міського бюджету м. Львова та виступити замовником проведення ремонтних робіт мозаїчних творів, які перебувають у незадовільному стані.

Символічно, що львів’яни організували навіть прощальну вечірку із знаним уже арт-об’єктом.

“Прийшли його останні дні, бо територію заводу буде продано з аукціону і на його місці буде зведено новий бізнес-центр.
“Омивання вином і слізьми” — перша кураторська екскурсія від Нейвана і лаундж-вечірка на території арт-об’єкту. Будемо говорити про вічне, тож для вашого комфорту майте з собою:
— ліхтарики, теплий одяг, бо в підземеллі прохолодно;
— маленький карімат, щоб можна було сісти.
 Зустріч відбудеться біля воріт на винний завод. 19 серпня, о 19 годині рівно, зайдемо на територію арт-об’єкту”, — повідомляють організатори.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM