У Львові перепоховають двох воїнів УПА (відео)

У понеділок, 14 жовтня, о 09.00 год., на Личаківському кладовищі відбудеться перепоховання останків воїнів УПА — Мочурада Михайла Андрійовича та Онищака Дмитра Васильовича з смт. Щирець Пустомитівського району. Поховають Героїв на полі почесних поховань № 86-А.

Про це повідомили в п’ятницю, 11 жовтня, у Львівській міськраді.

Директор меморіально-пошукового центру «Доля» й відповідальний секретар державної комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета розповів: «Ми будемо перепоховувати двох воїнів УПА — Михайла Мочурада і Дмитра Онищака, які героїчно загинули в бою з військами НКВД у 1951 році. Їх псевда — «Явір» та «Савур».

Святослав Шеремета також відзначив: «Це один з унікальних випадків, коли ми перепоховуємо відомих воїнів УПА. Адже часто ми перепоховуємо невідомих воїнів, яких нам не вдається ідентифікувати. Це все стало можливим завдяки співпраці з організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, керівником якої є Роман Гунда, ініціативі родичів».

Директор меморіально-пошукового центру «Доля» також повідомив: «Воїни були ексгумовані цього року в Щирці і будуть перепоховані до Львова на поле почесних поховань Личаківського кладовища. На це ми отримали усі необхідні дозволи згідно з чинного законодавства, провели ексгумацію».

Минулого року було перепоховано двох невідомих вояків. Вчора ми завершили встановлення пам’ятників, які завтра можна буде і освятити. Також вже практично виготовлений пам’ятник під поховання, яке відбудеться у понеділок”, — розповів Михайло Нагай, директор Музею «Личаківський цвинтар».

За його словами, воїнів УПА на Личаківському кладовищі хоронять не тільки на полі № 86А, але й на полі почесних поховань № 42, № 76. Орієнтовно є більше 300 воїнів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!