У Львові у ветерана-афганця відібрали виданий раніше протез ноги

filestoragetemp4
filestoragetemp4

У Львові у ветерана афганської війни, який втратив ногу, підірвавшись на протипіхотній міні зо 30 років тому, відібрали сучасний протез, якого він добивався в держави впродовж двох років.

Лише восени 2019 року чоловік зміг стати на обидві ноги, але під час переобладнання пристрою, у січні 2020 року, військовому його так і не повернули. Бо Міністерство соціальної політики не перерахувало за протез виробнику гроші, повідомляє «Zaxid.net».

Зазначається, що львів’янин Микола Окілка, якому майже 60 років, половину життя провів без втраченої на війні в Афганістані ноги. Та попри ампутацію, він веде активний спосіб життя — відтискає більше 100 кілограмів від грудей і захоплюється настільним тенісом, є кандидатом у майстри спорту.

«Цей колінний вузол розрахований для того, що можна грати в настільний теніс. Раз у житті я хотів відчути, що можна ходити, спускатися сходами, спортом займатися. Я це відчув, він досить м’який, хороший, зручний», — розповів ветеран журналісту.

Протез Микола зміг отримати з допомогою звернення до Фонду соціального захисту інвалідів, щоб скористатися програмою протезування.

Протез стегна через два роки очікувань йому було надано. Вартість такого приладу — понад 700 тисяч гривень. З-leg-4 з автоматичною системою управління дозволяє навіть бігати.

«Вийшло так, що 8 липня 2019 року було засідання у Фонді соціального захисту інвалідів у місті Києві. Одностайно і одноголосно всі висловилися, що я можу протезуватися», — розповідає Окілко.

Видання повідомило, що ветеран користувався сучасним протезом усього 2 місяці. Під час візиту до Києва на підприємство «Ортотех-Сервіс», яке виготовляло штучну ногу, її зняли на переобладнання. А потім не повернули, аргументувавши тим, що Мінсоцполітики не перерахувало за неї кошти.

Так чоловікові довелося повертатися додому без протеза, а там знову ставати на незручні милиці. Тепер на учасника бойових дій, інваліда та кавалера ордену «Червоної зірки» очікує ще одна експертиза — йому потрібно знову доводити своє право на протезування.





Варто зазначити, що керівництво «Ортотех-Сервіс» від спілкування з журналістами відмовилось.

«Сьогодні ми не говоримо, що Микола Петрович Окілко знаходиться поза програмою, сьогодні ми не можемо сказати, що держава відвернулася від нього і не буде його протезувати. Сьогодні просто стоїть питання оцінити реальний стан справ. І Міністерство звернулося в Український науково-дослідний інститут за оцінкою ситуації з куксою і протезуванням Миколи Петровича», — запевнила директорка Фонду соціального захисту інвалідів Львівщини Галина Мисаковець.

varta1.com.ua: Новини