У Львові відзначили Міжнародний день легеневої гіпертензії (фото)

Вчора, близько 20 волонтерів у футболках з символікою цього дня взяли участь у загальноміській ході, присвяченій Дню міста. А вже сьогодні біля Ратуші організували активності — це і руханка — фізичні вправи під музику, і ярмарок, і благодійна лотерея. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

На подію прийшли близько 200 учасників — дорослих і дітей. Це хворі на легеневу гіпертензію, їхні сім’ї та друзі, волонтери й представники міської влади, а також мешканці та гості нашого міста. Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко та дружина мера Катерина Кіт-Садова також взяли участь в акції. Вони акцентували, що дуже важливо кожному знати про це рідкісне захворювання легень, та його небезпеку, аби вберегти себе та інших від невиліковної недуги.

Під час ярмарку всі охочі можуть випити запашної кави та чаю, скуштувати домашню випічку від українських господинь, а також придбати ексклюзивні сувеніри ручної роботи. Кошти, виручені під час ярмарки, скерують на діяльність БФ «Сестри Даліли». Під час благодійної лотереї кожен учасник за благодійний внесок зможе отримати квиток та взяти участь у розіграші призів. Кошти, виручені з благодійної лотереї, спрямують на придбання дверей для приміщення БФ «Сестри Даліли».

Завершаться заходи активностями в рамках кампанії «Корок життя». Передбачене сортування та конкурси із пластиковими корками. Також для дітей передбачена окрема весела локація.

Довідка: легенева гіпертензія — це рідкісне захворювання легень, яке швидко прогресує. Постійними супутниками та симптомами є задишка, швидка втома, втрата свідомості, біль за грудиною, синюшний колір шкіри, набряки. Ця хвороба є невиліковною, але від вчасної діагностики залежать прогнози і вартість лікування (40 000−120 000 грн у місяць пожеттєво).

Соціальна Кампанія «Корок життя» — безстрокова соціальна кампанія діє з 2015 року та полягає у зборі пластикових корків з метою їх здачі та придбання за виручені кошти ліків чи медичного обладнання для хворих на легеневу гіпертензію.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM