У мерії Львова заявили, що не мають наміру змінювати межі психіатричної лікарні на вулиці Кульпарківській

Опубліковано 10 Липня 2019 о 17:53

Мерія Львова не має наміру змінювати межі психіатричної лікарні на вул. Кульпарківській, а лише формує земельну ділянку, яка не задіяна для потреб лікарні, і надає їй статус скверу. Це підтвердив депутат львівської міської ради Ігор Зінкевич.

“Як кажуть працівники міської ради, ще 2017 року Львівська обласна рада звернулася до Львівської міської ради з проханням закріпити за обласною психіатричною лікарнею земельну ділянку в розмірі 18 га, а не 20 га, що й було зроблено”, — повідомив депутат і надав схему та ухвалу.

У прес-службі львівської міської ради повідомили «У 1992 році виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про передачу 21,8 га землі для обслуговування Львівської обласної психіатричній лікарні ім. Акад. В. П. Протопопова на вул. Кульпарківській, 95. Відповідно, на підставі цього рішення, був зареєстрований, згідно з чинним земельним законодавством, державний акт на право постійного користування, і психіатрична лікарня користувалася цією земельною ділянкою.

У подальшому, через певні обставини, частина споруд була відчужена іншим юридичним, фізичним особам, тобто в процесі діяльності психіатричної лікарні площа коригувалася в бік зменшення. На сьогодні у нас існує ситуація, коли за Львівською психіатричною лікарнею, яка вже перереєстрована в іншу юридичну особу, облікується площа земельної ділянки 20,83 га. Це за даними державного земельного кадастру, відповідно до державної статистичної звітності.

У 2017 році Львівська обласна рада звернулася до нас із заявою про надання їм дозволу на виготовлення проекту відведення для закріплення земельної ділянки площею 18,1024 га для обслуговування будівель Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Відтак, була прийнята відповідна ухвала за № 2121 від 08.06.2017 року.

Після цього була прийнята ухвала № 2199 про створення на частині земельної ділянки площею 5 469 кв. м скверу. Тобто, якщо глянути на карті, то у нас є пронумеровано під номером один — територія, яку Львівська міська рада пропонує для створення скверу. Під іншими номерами є земельні ділянки під об’єктами нерухомого майна, які відійшли у власність інших фізичних і юридичних осіб, і де Львівська міська рада прийняла вже рішення про передачу їм земельних ділянок для обслуговування тої чи іншої споруди.

Тобто на сьогодні у нас існує ситуація, коли є ухвала про надання дозволу на виготовлення проекту відведення Львівській психіатричній лікарні земельної ділянки, і є ухвала, яка декларує бажання Львівської міської ради створити на частині території, площею 5 тис.кв.м, сквер”, — розповіла Ельвіра Колос, в. о. начальника управління земельних ресурсів ЛМР.

«У 1992 році земельна ділянка, площею 21,8 га, була надана лікарні у користування. З того часу пройшло багато років, Львівська обласна рада, на підставі рішень сесії, продала багато майна, яке знаходилося на території лікарні і було на балансі закладів Львівської обласної ради. Ці нові власники цього майна, очевидно, у свій час зверталися до Львівської міської ради з тим, щоби закріпити шматочки земельних ділянок на цій території, яка входила в ці 21,8 га за ними — як за новими власниками майна, оскільки вони його в законний спосіб придбали у Львівської обласної ради. Відповідно, місто вчиняло дії стосовно закріплення цих ділянок, і таким чином з цієї земельної ділянки, яка була в 1992 році — 21,8 га, фактично в користуванні лікарні залишалася вже менша площа”.

Крім того, місто у 2017 році вирішило зробити сквер. Тому земельна ділянка також потребує коригування.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM