Учні, які найкраще складуть ЗНО-2021, отримають 10 000 грн стипендії

 

Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою 270 учнів, які найкраще складуть ЗНО зможуть отримати стипендію у розмірі 10 000 гривень. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Така стипендія виплачуватиметься щомісяця протягом року.

“Також стипендії виділяються і переможцям всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад: для переможців всеукраїнських олімпіад – 20 000 грн, міжнародних – 100 000 грн, – зазначив Шмигаль.

 

Такі стипендії мають мотивувати здобувачів освіти отримати найвищі результати зовнішнього оцінювання.

Щороку призначається не більше ніж 270 стипендій учасникам ЗНО, які:

  • здобули повну загальну середню освіту (на рівні профільної середньої освіти) у поточному році;
  • отримали найбільшу загальну суму балів за результатами зовнішнього оцінювання з усіх навчальних предметів, визначених МОН для обов’язкового складання у поточному навчальному році;
  • зараховані до закладів вищої освіти України (незалежно від їх форми власності, сфери управління та форму здобуття освіти) та уклали договір на навчання з таким закладом і постійно проживають в Україні.

Стипендії призначаються не більше ніж 10 учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з кожної області, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Якщо під час визначення останніх місць у рейтингу декілька осіб мають однакову загальну кількість балів, до переліку включаються претенденти, які мають 200 балів з більшої кількості навчальних предметів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!