Україна отримає прискорений доступ до вакцини від COVID-19: Рада прийняла закон

Верховна рада схвалила за основу і в цілому законопроєкт, який дає можливість прискорити доступ до вакцини від COVID-19. Йдеться про законопроєкт № 4314.

Про це повідомляє “РБК-Україна”, з посиланням на трансляцію засідання ВР.

За документ проголосували 270 парламентаріїв.

Закон дає можливість скоротити термін затвердження клінічних випробувань і реєстрації вакцин і ліків проти COVID-19.

Документ буде діяти протягом періоду карантину, встановленого Кабінетом міністрів через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, раніше комітет парламенту з питань здоров’я нації рекомендував Раді підтримати законопроєкт, який дає можливість прискорити доступ до вакцини від COVID-19. На думку голови парламентського комітету ВР Михайла Радуцького, прийняття законопроєкту зменшить навантаження на систему охорони здоров’я.

Додамо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що вакцина від коронавірусної хвороби в Україні повинна з’явитися у кінці першого — на початку другого кварталу 2021 року.

“Україна отримає вакцину, близько 8 млн доз по глобальної ініціативи “COVAX”. До 7 грудня у нас підписання відповідних документів. Я думаю, що термін отримання цієї вакцини: кінець першого — початок другого кварталу”, — зазначив міністр.

Степанов запевнив, що міністерство знаходиться на стадії фіналізації домовленостей зі світовими виробниками вакцин, які пройшли третю стадію клінічних випробувань, зокрема “Pfizer”, з постачання вакцини в Україну.

Відзначимо також, Степанов також заявив, що в державному бюджеті на 2021 рік треба закласти 15,1 млрд гривень на вакцинацію від COVID-19.

Так, Британія стала першою країною у світі, яка отримала вакцину від коронавірусу компаній “Pfizer” і “BioNTech”. Перші дози вакцини вже почали прибувати в державу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!