Україна переходить на «зимовий час» цієї неділі

В останню неділю місяця, 27 жовтня, країна перейде на «зимовий час». О 4-й ранку, за київським часом, стрілки годинників треба буде перевести на одну годину назад.

В Україні зміна часу відбувається разом із усім Європейським союзом і більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на «літній час», а кожної останньої неділі жовтня повертається на «зимовий», тобто свій поясний час.

Зазначимо, переведення годинників регламентується постановою Кабміну, від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад”, — йдеться у документі.

На сьогодні, понад 110 країн світу переходять на “літній” і “зимовий” час.

Торік Європейська комісія представила план відмови Європейського союзу від сезонної зміни часу, який передбачав право країн-членів на свободу вибору — за яким часом вони хочуть жити — «зимовим» чи «літнім». Очікується, що останній обов’язковий перехід на «літній» чи «зимовий» час відбудеться в ЄС у 2021 році.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!