В Одесі взяли під варту двох поліцейських, які катували людей на вокзалі

Двох співробітників патрульної поліції, які несли службу на території залізничного вокзалу міста Одеса, внутрішня безпека НПУ викрила у протиправних діях, які, наразі, кваліфіковано, як катування. Слідчі ДБР повідомили патрульним підозру.

Оперативники Одеського управління департаменту внутрішньої безпеки НПУ встановили, що окремі співробітники Управління патрульної поліції області перевищують службові повноваження під час несення служби.

Командир та поліцейський взводу, під час чергування на території одеського залізничного вокзалу, були викриті у нанесенні тілесних ушкоджень доставленим до опорного пункту та примушуванні зізнатися у скоєнні майнових злочинів. До таких незаконних методів патрульні вдавалися заради штучного підвищення показників своєї роботи.

Працівники внутрішньої безпеки НПУ встановили особу та місце знаходження одного з потерпілих від злочинних дій «правоохоронців».

Його та ще одну особу патрульні затримали серед ночі на пероні вокзалу, доставили до відділку поліції та, застосовуючи фізичний і психологічний вплив, вимагали дати покази зізнання у крадіжці золотого ланцюжка на території вокзалу.

За відмову брати на себе чужий злочин, затриманих били гумовими кийками, руками та ногами. Фізичне знущання тривало, аж поки одному з затриманих не стало зле. Лише тоді поліцейські відпустили їх.

За показами потерпілого слідчі ДБР розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (Катування) КК України.

Після проведення низки процесуальних дій працівники Одеського управління ДВБ НПУ, слідчі ДБР, під процесуальним керівництвом одеської прокуратури, вручили викритим співробітникам УПП підозри у скоєні ними злочину, передбаченого ч. 2 ст. 127 КК України. До суду подано клопотання про обрання поліцейським запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За вчинене підозрюваним загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

“Подібні випадки є неприпустими, а співробітники, які переступають межу закону, мають бути притягнуті до суворої відповідальності та викорінені з лав Національної поліції. Самовіддана і рутинна робота тисяч добросовісних поліцейських зводиться нанівець завдяки таким ганебним прецедентам. Тому очищення системи триватиме і надалі”, — прокоментував ситуацію перший заступник Голови НПУ Євген Коваль.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!