В Україні на кір вже захворіла 2381 людина (інтерактивна мапа)

20260_w_647
20260_w_647

Кількість, людей які захворіли на цю хворобу, збільшилася в 70 разів порівняно з минулим роком. Про це пише ТСН.


За статистикою Міністерства охорони здоров’я, станом на 1 листопада 2017 року в Україні на кір захворіла 2381 людина. Здебільшого це діти, проте реєструється багато випадків захворювання і серед дорослих.


За словами першого заступника міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про епідемію кору зараз не йдеться: “Ні, епідемії немає”.


Вона також зазначила, що в Україні слід вийти на рівень більше 95% щеплень від кору. До того ж, вона додала, що на сьогодні усі області забезпечені необхідними вакцинами.


Зазначається, що найвищі показники захворювання у західних регіонах та Одеській області, що поступово поширюються на інші регіони. За статистикою МОЗ, за 10 місяців 2017-го в Івано-Франківській області захворіли 877 людей, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській 767. В інших регіонах реєструвались поодинокі випадки, окрім Луганської. За інформацією МОЗ, у Києві зафіксували 53 випадки кору, для порівняння минулого року за цей період захворіли лише двоє.


З усього числа людей, які захворіли на кір, 1804 – це діти до 17 років. Найуразливіші вікові групи дітей - до 1 року, 1-4 років та 5-9 років.


Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Більшість захворілих – понад 86% – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).


Двоє дітей в Одеській області померли від ускладнень. Зауважимо, що наразі ЗМІ повідомляють про п’ятьох померлих, з них троє дітей. 


 



У столиці дітей без щеплення від кору не пускатимуть на навчання. Про таке рішення оголосили в КМДА, втім коли почне діяти заборона, не уточнили.


Також нагадаємо, що у період новорічних свят у Києві на кір захворіли 14 дітей. Батьки припускають, що усі вони захворіли після відвідування цирку «Кобзов». Однак керівництво цирку спростовує всі звинувачення і вважає, що їх «намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями».


Івано-Франківська область


За даними МОЗ,  за 10 місяців 2017-го в Івано-Франківській області захворіли 877 людей. Проте головний епідеміолог області Галина Бенько заявила, що станом на минулий тиждень в Івано-Франківській області зафіксовано 1266 хворих кором.


“Наразі кір є в Івано-Франківській області, так як і по всій Україні. З вересня проводиться посилена вакцинація проти кору. Хворих є досить багато, але закриття дитячих садків і шкіл поки що не планується”, – зазначила вона.


Закарпатська область


У Закарпатській офіційно зафіксовано 265 людей, які захворіли на кір. З них близько 70% діти до 17 років. Серед дітей найбільше захворілих у віковій групі 0 – 4 роки.


У Закарпатській області, за даними Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА, різке зростання захворюваності на кір було зареєстроване у серпні-вересні 2017 року (з 6 випадків до 95). А в грудні 2017 року, за попередніми даними, захворіли 200 осіб.


Зазначимо, що у селищі міського типу Середнє Закарпатської області до лікарні потрапило 44 людини з підозрою на кір, з них лише один дорослий. Наразі у місцевості проводиться перевірка санепідемстанцією.


Заступник головного лікаря Антон Сливка Середнянської районної лікарні №2 повідомив ТСН.ua, що в області працює оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширення кору в Закарпатті. Вже розгорнуто 60 ліжок для госпіталізації хворих на кір в Ужгородському районі на базі Середнянської філії КЗ “Ужгородська  районна лікарня” (відділення на 40 ліжок, яке діє, перепрофільоване у інфекційне, а також додатково розгорнуто ще 20 ліжок).


 


Львівщина


За офіційними даними МОЗ в області зафіксовано 61 особа, яка захворіла на кір. Тим часом Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА повідомив, що станом на 17:00 9 січня 2018 року до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні (ЛОІКЛ) госпіталізовано 23 пацієнти, до інфекційного відділення Новороздільської МЛ – 3 особи, Пустомитівської ЦРЛ - 1 особа. Ще 5 осіб було оглянуто (1 - в Миколаївській поліклініці та 4 - в ЛОІКЛ), і вони відмовились від госпіталізації. Всього захворіло – 32 осіб, з них 27 - госпіталізовано. Діагноз – кір.


Станом на 9 січня виписано 23 особи (20 - з ЛОІКЛ, 2 - з Новороздільської МЛ, 1 - з Пустомитівської ЦРЛ), на стаціонарному лікуванні залишається 4 особи (з них 3 в ЛОІКЛ, 1- в Новороздільській МЛ). Зазначається, що стан усіх пацієнтів середньої важкості з тенденцією до покращення. Всі госпіталізовані є працівниками ТзОВ “Фуджікура” (с. Підрясне Яворівського району Львівської області).


Всім госпіталізованим медична допомога надається згідно з клінічними протоколами. 


Тернопільська область


Черговий епідемічний підйом захворювання на кір зафіксовано і на Тернопільщині. Тут зафіксовано 65 випадків кору, причому 70% - у дітей. Про це Укрінформу повідомила заввідділом епідеміологічного нагляду /спостереження/ та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру МОЗ України Марія Павельєва.


“Захворювання на кір має певну циклічність у 5-6 років, і зараз у нас спостерігається черговий епідемічний підйом цієї хвороби. Так, минулого року в області було зафіксовано близько 300 випадків цієї хвороби, в т.ч. 77% серед дітей та школярів. І це при тому, що у 2016 році ми ні разу не фіксували спалах кору. А вже з початку цього року на Тернопільщині зареєстрували 65 випадків спалаху кору, з них понад 70 відсотків – серед дітей”, - сказала Павельєва.


Дніпропетровщина


У цій області захворюваність перевищила минулорічну вже у 30 разів. Вже захворіли 63 людини, серед них 41 дитина.


Також, за інформацією заступниці директора з дослідження біологічних факторів Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України Валентини Рєзвих, у 2017 році на території Дніпропетровської області зафіксовано чотири спалахи захворювання на кір: в жовтні у модульному містечку для переселенців у Кривому Розі, в грудні – у Кам'янському, два спалахи були зафіксовані у Дніпрі.


Херсонщина


У Херсонській області дві дорослі людини захворіли на кір, ще у шістьох є підозра на захворювання. Про це повідомили в Херсонському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України.


«Наприкінці грудня 2017 року - на початку січня 2018 року у Херсонській області ускладнилася епідемічна ситуація із захворюваності на кір. Субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки у дорослих мешканців міста Херсон (37 та 41 року), у яких дані про щеплення проти кору відсутні. Також підозра на кір є ще у 6 хворих, 2 з яких не щеплені», - йдеться у повідомленні. 


Запорізька область


За інформацією Лабораторного центру МОЗ в Запорізькій області, станом на 05.01.18 в області по первинним діагнозам зареєстровано 256 випадків кору.


В період з 3 жовтня по 15 грудня 2017 року на кір захворіли 33 співробітники місцевих лікувально-профілактичних закладів (переважно м. Запоріжжя), з яких 27 - лікарі.


Як повідомили в ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров'я України, станом на січень 2018 року в Запорізькій області зареєстровано 256 випадків захворювання на кір.


Найбільша кількість хворих у Запоріжжі - 137 осіб, а також у Запорізькому районі - 94 особи.

varta1.com.ua: Новини