В Україні почали діяти оновлені ПДР: що змінилося

В Україні набули чинності зміни до ПДР, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Зокрема, у правила внесено такі зміни:

Для водіїв та пасажирів. Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів. Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів. Тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п. 4.4 ПДР України.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!