В Україні ввели надзвичайну ситуацію: карантин продовжено на місяць

Кабінет Міністрів через ситуацію з коронавірусною інфекцією в Україні розширив режим надзвичайної ситуації на всю країну.

Режим надзвичайної ситуації планується продовжити на 30 днів. Про це, 25 березня, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Крім того, у режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня.

Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві.

“Статистика демонструє, що ситуація продовжує погіршуватись. Тому сьогодні Кабмін розгляне питання запровадження надзвичайної ситуації на всій території України”, — заявив очільник Уряду.

Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
  • усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
Читайте також:   На Львівщині "прикрили" цех з виробництва фальсифікованого алкоголю (фото)

Шмигаль закликав не плутати поняття “надзвичайна ситуація” та “надзвичайний стан”.

“Прошу не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але ще консолідує зусилля для подолання загрози”, — додав прем’єр.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!