В Україну повертаються спека та дощі: погода на вихідні 11-12 липня

 

В Україні завтра, 11 липня, синоптики прогнозують 30-градусну спеку та мінливу хмарність. На Заході очікуються грозові дощі з градом і шквалами.

Про це повідомляють в Українському гідрометцентрі.

Як зазначається, 11 липня буде без опадів, лише вдень на крайньому заході короткочасний дощ і гроза зі шквалами 5–20 м/с; температура вночі 12…17 °С, вдень 28…33 °С.

Водночас на вихідні, 11-12 липня, рятувальники оголосили штормове попередження в західних областях.

12 липня у західних областях значні дощі, в Карпатському регіоні сильні дощі, грози, температура вночі 10–15 °С, вдень 15–20 °С, подекуди 21–26 °С; на решті території без опадів, лише вдень у східних та південно-східних областях місцями короткочасний дощ, гроза, температура вночі 15–20 °С, вдень 28–33 °С, на півдні та cході до 36 °С.

У ДСНС України  попереджають про вірогідність підвищення рівня води у річках Волинської, Івано-Франківської та Львівської областей.

“За даними Укргідрометцентру, 10–13 липня, при подальшому підвищенні рiвня води з добовою iнтенсивнiстю 1–3 см, на річці Прип’ять в створi поста Рiчиця відбуватиметься подальше перевищення небезпечної відмітки затоплення сільгоспугідь, господарських споруд, присадибних дiлянок в окремих прирiчкових населених пунктах Ратнiвського району у Волинській області”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що ввечерi 11 та впродовж 12–13 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,3–1,3 м над рiвнями 10 липня на 8 годину. При значних дощах можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку.

Окрім того, на фонi пiдвищеної водностi на річці Стрв’яж бiля села Луки (Самбiрський р-н, Львiвська обл.) можливий початковий вихiд води на заплаву.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!