Вибір товщини бруківки

Опубліковано 7 Квітня 2020 о 10:49

Одним з важливих чинників того, на скільки покриття з тротуарної плитки буде міцним і довговічним, правильний вибір товщини плит для мощення.

Перш ніж придбати вподобану бруківку для ділянки, визначіться з правильною її товщиною. Це не тільки забезпечить надійність, але і дозволить в деяких випадках заощадити на вартості як самої плитки, так і її транспортування.

Товщина тротуарної плитки може бути різною: від мінімальної на вимогу чинного ГОСТу в 45 мм, і до 100 мм. Як правило, виробники випускають елементи мощення з кроком в 20 мм, наприклад 40, 60, 80 мм і так далі. Найбільш поширена і часто використовується товщина плит для мощення 60 мм. Для приватних прибудинкових територій в основному купують саме її.

Які ж чинники необхідно враховувати при виборі товщини тротуарної плитки? В першу чергу це навантаження на плановане покриття і її інтенсивність, а так само область застосування покриття.

Тротуарна плитка на майданчику під легковий автомобіль

  • Отже, перерахуємо мінімальні значення товщини елементів мощення і основні області застосування покриттів з тротуарної плитки.
  • Плити тротуарні не менше 40 мм прибудинкові території приватних будівель, пішохідні доріжки, покриття сходів, газони (без заїзду легкового та вантажного транспорту), експлуатовані покрівлі будівель і споруд.
  • Плити тротуарні не менше 60 мм тротуари магістральних вулиць, пішохідні площі і посадочні майданчики громадського транспорту, велосипедні доріжки.
  • Плити тротуарні не менше 80 мм площі, території стоянок легкого автотранспорту, території АЗС, наземні пішохідні переходи, трамвайні колії, пожежні проїзди і майданчики. Сюди ж відносяться і стоянки автомобілів на приватних прибудинкових територіях.
  • Плити тротуарні не менше 100 мм зони високого навантаження: порти, доки, логістичні центри, контейнерні термінали, аеродроми.

Порада: вибираючи плитку для благоустрою приватних домоволодінь, зверніть увагу на виробників, що випускають елементи мощення товщиною від 40 мм до 80 мм. Наявність в асортименті тротуарної плитки різної товщини, дозволить значно заощадити і не купувати елементи, понад рекомендованої нормами товщини.

 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM