«Бандитські розбірки» в Мукачевому: місцева влада звернулася до Зеленського

Мукачівська міськрада, у п’ятницю, 7 лютого, на терміновому скликаному позачерговому засіданні схвалила звернення до президента України Володимира Зеленського щодо криміногенної ситуації в місті та діяльності правоохоронних органів.

Позачергове засідання склив мер міста Андрій Балога. Про це інформує пресслужба Мукачівської міської ради.

«Мукачівська міська рада змушена звернутися до глави держави за особистим втручанням через вкрай загрозливу криміногенну ситуацію, яка склалася в нашому місті. Підтвердженням цього є черговий зухвалий інцидент із застосуванням вогнепальної зброї, внаслідок чого госпіталізовано двох людей із вогнепальними пораненнями. Стрілянина у спальному районі створювала реальну загрозу мешканцям 86-тисячного міста, які вже не почуваються безпечно і рішуче вимагають надійного захисту від бандитів», — сказано у зверненні.

Депутати наголосили, що Мукачевому жодним чином не можна вважати якимось особливим осередком злочинності, проблеми з правопорушеннями у місті загалом такі, як в інших містах країни.

«Головною причиною того, що в місті регулярно стаються кримінальні «розбірки», вважаємо професійну слабкість і вкрай низьку активність міської поліції. Злочинні угруповання почуваються чимдалі вільніше, бо фактично не відчувають системної, рішучої та фахової протидії з боку правоохоронців. Кримінальний блок міського управління поліції явно слабкий, на вулицях міста критично мало патрулів та патрульних екіпажів, профілактична робота із запобігання правопорушенням звелася до паперових звітів. У місті за останні роки не проведено жодної загальноміської операції за такими гострими напрямками, як наркоманія та обіг наркотичних засобів, розбій, крадіжки особистого майна», — йдеться далі у зверненні.

Чиновники наголошують, що міська влада Мукачевого категорично проти того, щоби місто було асоційоване з територією небезпеки і звертається із закликом про надання невідкладної і дієвої правоохоронної допомоги, яка б передбачала, насамперед, проведення оперативного і профілактичного відпрацювання міста спеціальними підрозділами Національної поліції та Національної гвардії, із залученням висококваліфікованих, досвідчених працівників з кримінального блоку.

«Термін такого відпрацювання, обсяги залучених сил і засобів мають бути достатніми, щоб різко зламати негативні криміногенні явища у Мукачевому, виявити і знешкодити їхні джерела», — наголошується у зверненні.

Другим пунктом вимог депутати ставлять заміну керівництва міського управління поліції, посилення його особового складу фахівцями з інших регіонів країни.

Третя вимога — посилення матеріально-технічного забезпечення поліції Мукачевого сучасними засобами, автотранспортом і екіпіровкою.

«Сподіваємося на розуміння керівництвом держави всієї гостроти криміногенної ситуації в Мукачевому та підтримку міської влади в прагненні забезпечити спокій і безпеку містян», — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що сьогодні у Мукачевому, що на Закарпатті, сталася перестрілка. За попередньою інформацією, поранення отримали двоє чоловіків — 24-річний та 40-річний мукачівці.

Поліція з’ясовує всі обставини інциденту і розшукує зловмисників.

Також повідомлялося, що з’явилося відео з камери спостереження, яка зафіксувала стрільця з автоматом у руках.
Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!