Дрогобич — лідер у “Рейтингу прозорості міст України за 2019 рік”

У середу, 12 лютого, аналітики “Transparency International Ukraine” оприлюднили “Рейтинг прозорості міст України за 2019 рік серед 100 найбільших міст України”.

Перше місце він розділив із містом Покров, Дніпропетровської області, повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради.

Набравши 79,1 бала зі 100 можливих, уперше в історії #Рейтингупрозоростіміст лідерами стали одразу два міста.

До першої п’ятірки потрапили також міста Тернопіль (76,0), Маріуполь (74,6) і Вінниця (74,2). Львів посів 6 місце, а столиця Ураїни — 15 місце.

 

Експерти склали рейтинг за 86 індикаторами у 14 сферах, серед яких враховувалися фінансова і бюджетна сфери, закупівлі, комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади, інвестиції та економічний розвиток.

Зокрема, Дрогобич отримав максимальну оцінку прозорості у сферах закупівель, комунального майна, освіти, житлової політики і професійної етики та конфліктів інтересів.

Дрогобич посідає перше місце у Рейтингу прозорості міст України вже другий рік поспіль. Уперше Дрогобич як переможця Рейтингу відзначили на Всеукраїнському рівні у 2019 році.

Виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик зауважив: “Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12 %, а у 2019 році — на 6 %. Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім”.

Зазначимо, що “Transparency International” Україна вже третій рік поспіль презентує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Він показує, наскільки міська влада розкриває інформацію про свою діяльність громадянам та надає їм інструменти для впливу та участі.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!