Ігор Зінкевич пропонує реалізувати у парку “700-річчя” водоймище, щоб уникнути затоплення вулиць

Опубліковано 22 Червня 2019 о 10:25

Ні для кого не секрет, що вже декілька років поспіль, після негоди, Львів перетворюється на суцільні дощові ріки. І це насправді доволі глобальна проблема, адже в такі моменти пливе усе. Про це розповідає Ігор Зінкевич.

Однією з вулиць, яка потерпає від постійних, сильних затоплень, є вул. Торф’яна (район просп. Чорновола). 
Для мене насправді це болюче питання, адже це район, у якому я проживаю і знаю, як важко боротися з негодою місцевим мешканцям. Слід зазначити, що на вул. Торфяній також проживає чимало незрячих людей, а для них це взагалі катастрофа.

Вчора, 21 червня, на моє прохання відбулася робоча зустріч із заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства Іриною Маруняк, представниками водоканалу, директором департаменту містобудування Сергієм Коровайником та проектантами.

Під час зустрічі ми обговорили шляхи та подальші кроки вирішення цієї проблеми, адже колектор просто вже не витримує навантаження.

Перш за все потрібно розробити найбільш оптимальну концепцію, яка буде ефективною та усуне проблему. Варіантів декілька, один з них це, звісно, побудова нового колектора, що займе, у свою чергу, чимало часу та витрат.

Ще один з варіантів, який ініціював я і вважаю доволі доречним та намагатимусь реалізувати. Враховуючи, що поруч знаходиться парк 700-річчя, у якому відпочиває чимало місцевих мешканців і львів’ян загалом, і звісно за умови, що технічно проектанти затвердять можливість втілення у реальність — це «відсічення» від існуючого колектора дощівок (розмежування каналізаційних стоків та дощової води) та створення у парку водоймища, у яке власне потраплятиме уся дощова вода. Звісно це було б чудово, адже таке розроблене технічно рішення могло б не лише врятувати озера, які просто пропадають у Львові, до прикладу озеро на вулиці П. Панча, але б і дало змогу розвантажити існуючий колектор, позбавити проблеми затоплення і тим самим створити нові, гарні громадські простори для відпочинку львів’ян!

Моя ідея взята за основу шляху подолання цієї проблеми на вулиці Торфяній та у Львові, загалом, і сьогодні, під час обговорення, ми прийняли рішення створити робочу групу задля розроблення детальної концепції та створення ухвали на сесію ЛМР про розмежування каналізаційної та дощової води.

Сподіваюся на плідну співпрацю з проектантами та позитивне рішення!

А як Вам ідея створення нових водоймищ у парках та громадських просторах?

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM