На Рівненщині на шкільному подвір’ї побили ученицю з інвалідністю

У Рівному, на шкільному подвір’ї побили 15-річну ученицю. Поліцейські розслідують факт побиття школярки. Про це, 5 грудня, повідомили у відділі комунікації обласної поліції Рівненщини. 

У поліції повідомили, що, 28 листопада, до них із письмовою заявою звернулася жінка, про те, що її 15-річну доньку на території школи в присутності однокласниці побила невідома особа.

Працівники поліції встановили, що під час уроку у дев’ятому класі одна із учениць словесно образила іншу, яка має певні розлади здоров’я (ДЦП). У відповідь та отримала ляпас.

Суперечку дівчат одразу залагодила вчителька. Однак, 15-річна школярка вирішила поквитатися зі своєю кривдницею, й залучила до цього свою 17-річну подругу. 

Наступного дня після інциденту, коли однокласниці прийшли за школу, до них підійшла 17-річна дівчина. Вона штовхнула 15-річну школярку, а коли та впала — взялася бити її ногами по всьому тілу. 

Журналісти “Рівне Вечірнє” спробували розібратися в ситуації і взяли коментарі у учасників конфлікту. Мати побитої дівчинки розповіла: “Минулого тижня, на уроці інформатики Надя не могла знайти презентацію, яку готувала вдома. Однокласниця Маша почала її дражнити, буцімто, ніякої презентації вона не підготувала і що вона брехуха. Під час сварки Надя врешті не витримала і дала Маші ляпаса. Та вдарила у відповідь. Вчитель та інші діти заспокоїли дівчат, згодом вони попросили вибачення одна в одної. А наступного дня Маша заманила Надю за ріг школи. А там їх наздогнала Машина подруга і почала бити мою Надю, примовляючи, щоб та більше не піднімала руки на Машу. Побила її до крові, розбила носа та втекла. Надя не могла оборонятися, бо ж має проблеми зі здоров’ям. Через вікно психолог побачила Машу, а поряд з нею Надю в крові, викликали мене. Я написала заяву в поліцію про побиття. Як й інші батьки, хочу, щоб моя дитина почувалася безпечно в школі.”

Мати додала, що це не поодинокий випадок у цьому класі. Раніше там навчався хлопчик з вадою слуху, і він теж мав проблеми з однокласниками. Якось троє хлопців скрутили його і намагалися налити води йому в слуховий апарат. Після цього мама перевела його до іншої школи. ЇЇ дочку також били троє хлопців ногами в живіт.

Проте, тоді матір переконали, що проблема саме в її дитині, начебто вона надто бурхливо реагує на ситуації. Дівчинка почала відвідувати психолога.

У результаті матір повідомила, що її дитина просто замкнулася і перестала розповідати про те, що відбувається в школі.

Ситуацію прокоментувала і класний керівник.

“Ситуація дуже неоднозначна. Справа в тому, що дитина з ДЦП, і вона дуже емоційна, часто зривається, коли її провокують, і дозволяє собі підняти руку. Ми розмовляємо зі всіма учасниками конфлікту. Психолог постійно працює з Надею. Так, останнього разу ситуація вийшла з-під контролю. Ми одразу ж відреагували, поліцію викликав саме директор школи. Клас — це колектив дітей, між якими час від часу спалахують конфлікти”, — зазначила педагог.

За фактом події слідчі Рівненського відділу поліції розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). Відповідно до результатів судово-медичної експертизи, завдані тілесні ушкодження відносяться до легких.

Нині обидві неповнолітні дівчини спілкуються із правоохоронцями та зізнаються, що дуже шкодують про вчинене.

Досудове розслідування триває. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!