Чи можливий гуманітарний коридор з заводу «Азот» — Верещук

На заводі «Азот» не має бомбосховищ або підземних ходів чи укриттів.

Фото: інформативне

Віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук  на брифінгу розповіла про умову, за якої можливо організувати гуманітарний коридор з комбінату «Азот» у Сєвєродонецьку.

«Зараз ті люди, які там є, вони у великій небезпеці. Однак ми дійсно звернулися про відкриття гуманітарного коридору з «Азоту»», — сказала Верещук і додала, що для вивезення людей до Лисичанська планувалося використати один з мостів, який раніше ще не був остаточно знищений російськими окупантами.

«На сьогодні там, якщо я правильно розумію, бо ситуація постійно змінюється, близько 300 людей», — зазначила міністр.

Для відкриття гуманітарного коридору треба залучати міжнародні організації і, зокрема Організацію Об’єднаних Націй та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Перша і необхідна умова — це добра воля людей. Ми не можемо змусити людей виїхати. Ми не можемо примушувати їх до якихось дій. Це робить окупант. Він змушує, насильницьки вивозить і чинить тиск на людей. Ми ж можемо це робити тільки і у випадку, якщо люди проявляють таку волю, як це було на «Азовсталі». Як тільки цивільні люди до нас звернулися і сказали, що вони хочуть виїхати, ми відразу почали цим займатися. У даному випадку мені відомо, що ж дуже мала кількість людей, які хочуть виїхати саме з «Азоту»», — наголосила міністерка.

Верещук розповіла, що українські військові пообіцяли зробити короткі відео з тими людьми, які добровільно хочуть виїхати.

«Якщо це станеться, якщо це відбудеться, ми, звичайно, будемо продовжувати пробивати коридор з «Азоту». Але те, що там ситуація шалено складна, це правда. Цивільне населення там дуже страждає», — наголосила віце-прем’єр.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також