Мобільні шахраї, як вас обманюють по телефону
У час новітніх технологій, коли можливість відправляти СМС чи телефонувати є у кожного, цим користуються і шахраї, що різними способами виманюють у вас кошти. На жаль, велика кількість людей досі стають жертвами мобільних злочинців. Тому, у статті розкрито способи шахрайства та як розпізнати, що вас хочуть обманути.
Варіації дзвінків та СМС
- Ви виграли …
- Мамо, я в лікарні, поліції…
Несподіваний дзвінок вночі від своєї ж дитини та правоохоронних органів з жалісними криками, що когось вбила чи важко поранила викликає у багатьох довіру. Через нічний час дзвінка людина не обдумує інформацію і одразу поспішає віддати викуп та врятувати своє чадо. Цим і користуються шахраї, вимагаючи збирати кошти терміново, бо дитина сяде у в’язницю, спантеличені батьки не перевіряють інформацію, при тому у багатьох випадках вони знають, що дитина немає бути зараз там де відбувся злочин і банально забувають подзвонити своїй дитині, щоб уточнити де ж вона.
При таких дзвінках уточняйте особисті дані дитини, питайте те що точно знає тільки вона. Такі питання залишаться без відповіді у шахраїв. Одразу, дзвоніть своїй дитині та у поліцію.
- Ваша банківська картка заблокована
СМС від банку про заблоковану картку і вимогу передзвонити для її відновлення стане шоком для людей, які для оплати користуються карткою. Тому, є багато людей, що ведуться на цей спосіб шахрайства, передзвонюють, розповідають всі дані картки та ще й доплачують за нібито відновлення картки.
Отримавши таку СМС перевірте номер телефону з якого вона надійшла, банки ніколи не надсилають СМС з звичайних номерів і не пишуть текст з помилками. Працівники банку ніколи не питатимуть у вас номер картки, код чи інші дані. Зателефонуйте в банк та повідомте про отриману СМС.
- Поповни рахунок
СМС з невідомого номеру з проханням поповнити рахунок, частенько з підписом «син» чи «донька» або жалісними історіями в СМС, що людина в лікарні і треба терміново гроші на рахунок, щоб подзвонити, також є популярними. Оскільки, суми є не надто великими і багато людей вірять, що допомагають своїм родичам чи потребуючим людям, в яких зараз немає грошей, щоб поповнити рахунок.
Невідомому номеру не поповнюйте рахунок, якщо підписано, що просить родич чи друг, подзвоніть до цієї людини і перевірте чи дійсно цій людині потрібно поповнити вказаний рахунок.
- Дзвінок з банку
Дзвінок нібито з банку, щодо переказу коштів, майбутнього переказу коштів, блокування, терміну дії картки, причини можуть бути й іншими. При розмові у вас випитуватимуть конфіденційні дані, для того щоб фінансова операція вдало відбулася.
Нікому не розповідайте термін дії картки, пін-код, CVV, код з СМС-підтвердженням реальні банківські працівники такої інформації у вас не питатимуть.
- «Поповнення» вашої сімки
- Прохання передзвонити, а номер платний…
СМС з невідомого номеру з проханням передзвонити, ніби нічого такого, щоб передбачало шахрайство. Але після дзвінка на рахунку не залишається жодної гривні – номер виявився платним.
Передзвонювати варто тільки тоді коли знаєте, хто просить вас передзвонити. Якщо невідомий номер підписався знайомою вам людиною, дзвоніть напряму до цієї людини, а не на невідомий номер.
- Благодійність
Дзвінки чи СМС від ніби потребуючих чи благодійних фондів з проханням допомогти дуже хворій людині. Надіються на людську доброту, при цьому документів та довідок з діагнозами не надають.
Благодійні фонди таким обдзвоном чи СМС розсилкою не займаються, якщо дійсно хочете допомогти, просіть про зустріч з хворою людиною та особисто перевіряйте потребу у коштах, шахраї на зустріч зрозуміло, що не підуть.
- Знайдені речі
Загубили документи чи дуже потрібну річ та розмістили оголошення у інтернеті… одразу хтось їх знайшов, ви вже зраділи, але людина вимагає велику суму коштів за повернення та домовляється про зустріч в супермаркеті. Коли ви вже у супермаркеті, просять підійти до банкомату і заплатити, а загублену річ зараз хтось принесе – вас обманюють, так працюють шахраї.
Перевіряйте наявність знайденої речі попросивши зробити фото і надіслати вам, шахраї цього не зможуть зробити. Запитуйте про деталі, які точно знатиме людина в якої знаходиться ця річ. Перевіряйте номер телефону та сторінку користувача за допомогою пошукових систем, здебільшого номери шахраї змінюють не часто і вже є історія в мережі, що підтверджує, що це шахраї.
- Терміново потрібна кров
Особливо цинічні шахраї зароблять і на потребі здачі крові, розсилаючи СМС з таким текстом просячи здати крові і поширити серед друзів дане прохання. Вказують при цьому платний номер телефону, а на автовідповідач встановлюють гудки, щоб людина кілька разів телефонувала.
Інформацію про необхідність здачі крові, якщо ви готові її здати у цей момент уточняйте у лікарні, якщо така вказана у повідомленні. Якщо тільки телефон – то шахраї.
Як діють шахраї
- Дзвонять з невідомих чи прихованих номерів.
- Під час розмови переконують вас у терміновості, стараються вказати, що потрібно вже зробити певну дію, бо буде пізно.
- Шахраї імпровізують і часто виникають неспівпадіння, коли їх починають щось запитувати. Тому питайте максимум особистих деталей, які точно має знати людина, котра ніби вам дзвонить.
- Пропонують «безкоштовні подарунки» чи «кошти». Запам’ятайте, що просто так ніхто нічого чужим людям не дає!
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі