Могила Тараса Шевченка перебуває під загрозою
Ніхто не знає, як зберегти та укріпити могилу
В Україні не знають, як від ймовірних обстрілів врятувати пам’ятник на могилі Кобзаря і саму могилу. Про це розповіла генеральна директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко в ефірі «ТСН».
Обкладення пам’ятника на могилі Шевченка мішками з піском не є можливим через те, що там дуже нестійкий ґрунт і осідає вже сам по собі.
"На жаль, ми зверталися в усі інстанції, подавали грантові заявки до світових фондів для того, щоб допомогли нам оцю складну конструкцію — могилу Тараса Шевченка — підказати, як захистити.
Сьогодні могила Тараса Шевченка — у досить загрозливому стані, тому що осідає ґрунт. 2010 року за Партії регіонів, коли та влада поспішала реконструювати і музей, і меморіальний комплекс, було нароблено дуже багато помилок і гора, тобто могила, не була укріплена належним чином. Сьогодні вона осідає. І щоб могилу обкласти мішками для захисту від можливих ударів під час війни, ми не можемо допустити, тому що це є безпосередня загроза через просідання. Ми не знаємо, в якому стані склеп.
І тому сьогодні оті підказки нам, що коригування пам’ятника сіткою затінячою, все це, звичайно, не дуже ефективно. І тому лише молитвами українців... Ми доглядаємо могилу, захищаємо, як можемо, але на сьогодні така справа. Інші пам’ятки захистили, оббили матеріалами відповідними", — сказала вона.
За її словами, у першу чергу потрібні серйозні наукові дослідження, а потім уже безпосередньо вони дадуть результат, буде виготовлена відповідна науково-проєктна документація і потім уже укріплювати.
Нагадаємо, Лукашенко заявив, що білорусь не має жодного бажання бомбардувати Україну.
varta1.com.ua: Новини
F-16 міг бути збитим «дружнім вогнем» з Patriot, – NYT
Вогонь із ракетної батареї Patriot міг збити реактивний літак
На Прикарпатті ТЦК забрав водія туристичного автобуса, який перевозив 50 пасажирів
Чоловік проходить ВЛК
На Курщині загинув Герой зі Львівщини Роман Павлик
Вічна памʼять!
Коментарі