На Львівщині з початку року зафіксовано 575 пожеж в екосистемах, більшість з них через людську недбалість

У теплі пори року, коли температура атмосферного повітря висока, в лісах, на торфовищах та полях виникають пожежі. Пожежі в екосистемах – найбільш масові і розповсюджені лиха, які завдають величезної шкоди ґрунтам, рослинному і тваринному світу, а також забруднюють навколишнє середовище і шкодять здоров’ю людей.  Про це повідмоляє прес-служба ДСНС.


«З початку цього року у Львівській області вже зафіксовано 575 пожеж в екосистемах. Це на 28% більше, ніж минулоріч в цей самий період. Піком таких пожеж є серпень, вересень і жовтень, оскільки серпень – це жнива, а після жнив переважно спалюють стерню, і вересень-жовтень – коли прибирають городину, і поживні залишки всі також спалюють. Це надзвичайно велика біда, бо такі незначні пожежі сухої трави, площею 10-20 м, переважно перекидуються на торфополя, а пожежі на торфах – зона надзвичайної відповідальності і ризиків, бо вони потребують великих матеріальних затрат, людських ресурсів, і гасяться декілька днів, а той до тижня часу, адже глибина прогорання торфу може сягати до 2 метрів. З початку року маємо зафіксовано 57 таких випадків», - розповів речник Головного управління ДСНС України у Львівській області Віталій Туровцев.


За його словами, переважна більшість таких пожеж виникає не з якихось технічних чи природних причин, катаклізмів, а з людської недбалості. «Люди розпалюють вогнища в недозволених місцях, на торфополях, або смажать шашлики, а потім вогнища не гасять, і виникають складні пожежі. Також пожежі виникають через спалювання городини – люди підпалили і пішли, а за декілька хвилин ми маємо масштабну пожежу, яку іноді доводиться ліквідовувати тижнями. Наше завдання – вчасно виявити таку пожежу, тому звертаємося до мешканців, щоб при виявленні загорання, навіть дуже незначного, обов’язково телефонували за номером «101» і повідомляти, щоб ми могли це оперативно ліквідовувати», - наголосив Віталій Туровцев. 


Шкода від спалювання сухої трави вкрай небезпечна. До складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)