Скільки тепер коштує заправити авто: ціни на АЗС у різних областях

Яка вартість заправки пальним на сьогодні

Останнім часом ситуація з чергами на пальне на АЗС почала згасати, проте дефіцит усе ще залишається. Про те, як змінилися ціни в мережах, повідомляє «Auto.RIA».

Деякі АЗС вже навіть почали зменшувати вартість, адже пальне починає з’являтися в них у достатній кількості.

 

Нагадаємо, що бензин 1 липня в середньому по Україні можна було придбати за 50 грн/л, що на 1 грн/л нижче від цін позаминулої п’ятниці, а діапазон торгівлі на високооктан перебуває у межах 46–54 грн/л.

У перший день липня в середньому по Україні дизель у гурті можна було придбати за ціною в 52 грн/л, а торгівля ДП велася в межах 47–58 грн/л залежно від регіону. Порівняно з 24 червня ціна на дизель у гурті знизилася на 4 грн/л.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Одним із тимчасових податкових послаблень є скасування акцизу на пальне і зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 %. Це дало змогу зменшити ціни на пальне на 12–13 грн/л.

Додамо, що в Україні наприкінці квітня на АЗС виник дефіцит пального. Для врегулювання ситуації 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизельне пальне на 40–43 %.

Читайте також