Трамп розпочав найбільшу за 100 років торговельну війну
На думку економістів, торгова війна Трампа може спровокувати стагфляцію

На фоні інших новин якось не дуже помітно пройшов той факт, що сьогодні Світ занурився у справжню торговельну війну, коли США в односторонньому порядку ввели мита проти Канади, Мексики та Китаю… І всі ці «баланси і противаги» типу WTO та двосторонні угоди в один момент як би все…, - заявив 4 березня економіст, народний депутат України Ярослав Железняк.
Він зазначає, що «з точки зору макроекономіки це дуже цікавий експеримент. Навіть технічно в один день стільки ланцюжків поставок в середині США просто зупинились. Умовно, та сама митниця (аналог) США зараз не розуміє як одночасно обробляти таку кількість платежів. І коли ці країни починають відповідати то теж буде колапс у них. Jсь вирішив звернути вашу увагу на ці тектонічні зміни в світовій економіці».
У свою чергу український журналіст, експерт з євроатлантичних питань Ростислав Демчук відмітив, що «Трамп розпочав найбільшу за 100 років торговельну війну... Наслідки відчутні вже».
Він наголошує, що Дональду Трампу вдалось за лічені дні зруйнувати зону вільної торгівлі в Північній Америці, яку сам реорганізував під час свого першого президентського терміну. Головними негативним чинником що призведе до уповільнення зростання світової економіки - це митні збори у розмірі 25% для Канади й Мексики, які почали діяи із сьогоднішнього дня, та збільшення митних зборів удвічі до 20% – для Китаю. Наступний тарифний удар у розмірі 25 % буде завданий по усіх країнах Європейського Союзу (ЄС).
Оголошені Вашингтоном тарифи підняли американські мита на рівень 1940-х років, а такого масштабного їх стрибка не було з 1930 року, коли США намагалися захистити свою економіку, яка вже тоді почала впадати у Велику депресію через іноземну конкуренцію.
Але ж усім відомо, що "закон бумеранга" вічний і він завжди в дії. Зворотні заходи країн ЄС, Китаю, Японії вдарять у відповідь по американських виробниках, а пов'язана з політикою Трампа невизначеність вже змушує компанії зупиняти капіталовкладення та заморожувати інвестиційні проекти. Внаслідок підвищення митних тарифів, витрат та цін, які піднімуть національні виробники, прискориться інфляція.
Пекін відразу відповів Сполученим Штатам Америки запровадженням додаткових мит у розмірі 10-15% на певні види поставок із США, насамперед сільськогосподарських товарів. Оттава ввела 25%-ний тариф на американський імпорт вартістю майже $21 млрд і пообіцяла обкласти їм товари ще більш ніж на $86 млрд через три тижні, якщо Трамп не схаменеться.
Один із найяскравіших прикладів згубності політики Трампа – ситуація в автомобільному секторі. Підняття мита "вплинуть на автомобільну промисловість США, і мільярди доларів прибутку будуть втрачені", заявив гендиректор Ford Motor Джим Фарлі. У 2024 рроці на Канаду припадало майже 13% автомобільного імпорту, на Мексику – майже 42%. Але справа далеко не лише у закупівлі автомобілів. Інтегровані ланцюжки поставок розкидані територією США, Мексики та Канади, і в ході виробництва компоненти та напівзібраний автомобіль може перетинати кордони в обох напрямках до десятка разів, - розповідає Джим Фарлі.
На думку економістів, торгова війна Трампа може спровокувати стагфляцію – прискорення зростання цін із одночасним уповільненням економіки. Мита можуть призвести до прискорення інфляції в березні, квітні та травні, оскільки компанії підвищуватимуть ціни, щоб компенсувати вищі витрати на імпорт, вважає Майкл Ферол, головний економіст США JPMorgan Chase. Постраждають, на його думку, і американські експортери: "Якщо в країнах-імпортерах розпочнеться рецесія, то вже одне це буде приводом для очікування зниження темпів зростання американського експорту".
Читайте також: Трамп заявив, що отримав важливого листа від Зеленського з готовністю підписати угоду і сісти за стіл переговорів
Дух світової торговельної війни дістався й дo газовидобувної галузі. В першу чергу, оголошена Дональдом Трампом світова торговельна війна, вдарила по цінах на російську нафту. Російський сорт Urals тепер продається приблизно $55 за барель. Це нижче за цінову стелю у $60, яку запровадили ЄС і США для Росії.
Додаткові збитки російським продавцям доводиться нести через транспортні витрати, що сильно виросли після введення 10 січня адміністрацією Джо Байдена прощальних санкцій проти більш ніж 180 танкерів, підприємств "Газпром нефть", "Сургутнефтегаз", страхових і нафтотрейдингових компаній, пише Демчук.
varta1.com.ua: Новини

Шампуні для волосся – основні різновиди та де обрати
Догляд за волоссям має не менше значення, аніж, приміром, за тілом чи ротовою порожниною. Саме тому важливо використовувати якісні та, що головне, підхожі шампуні. І таких засобів, на щастя, є вдосталь. Зостається тільки правильно обрати.

Українським чоловікам за кордоном планують скасувати умову наявності ВОД для видачі паспорта
Чернишов підкреслив, що сьогоднішня заборона не працює на повернення чоловіків

Українським поліцейським підвищать зарплати
Посадовий оклад поліцейського має бути не менше 30 280 грн
Найкоментованіше
- У Львові перевізники заявили, якщо влада міста не підніме тарифи на проїзд, то стане менше автобусів на маршрутах
- У Львові перевізники хочуть 32 грн за разовий проїзд одного пасажира
- Посадовець Дубенського ТЦК відговорює бажаючих підписати «Контракт 18-24»: ТЦК відреагував на заяву підполковника
- Львівська мерія бореться з нелегальними вуличними фотографами (ФОТО)
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
Найчитаніше
- На Банковій уточнили, на що чекати, якщо росія відмовиться від перемир'я
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- Скандальний львівський експрокурор Ростислав Ільницький працевлаштувався у ТЦК на Закарпатті
- Посадовець Дубенського ТЦК відговорює бажаючих підписати «Контракт 18-24»: ТЦК відреагував на заяву підполковника
Коментарі