У Львові розробили веб-сайт для незрячих і слабозорих користувачів (фото)

У 2017 році Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» здобув перемогу на конкурсі соціально-культурних проектів управління інформаційних технологій Львівської міської ради, за фінансової підтримки якого розроблено нову веб-сторінку для незрячих і слабозорих користувачів. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.


Сайт має можливість переключення фонового режиму і регулювання розмірів шрифту для людей із залишковим зором, а для провністю незрячих – текстовий супровід візуальних об’єктів, а також – аудіодискрипцію. На сайті уже є чимало інформації, і як запевнила автор і керівник проекту Оксана Потимко, сайт щоразу наповнюватиметься новими проектами «Української спілки інвалідів – УСІ».


Так, веб-сторінка usi.org.ua розроблена в рамках проекту «Веб-сторінка доступна для користувачів з повною і частковою втратою зору», і має декілька важливих особливостей, розповідає Оксана Потимко, автор і керівник проекту. Зокрема, сторінка цілком доступна для осіб з повною втратою зору, оскільки меню і наповнення сайту доповнені обов’язковим текстовим супроводом; а для осіб із залишковим зором, залежно від діагнозу і зорових можливостей, передбачені одразу дві функції – зміна шрифту, тобто його збільшення або зменшення, та зміна фонового режиму, тобто зміна кольору сторінки залежно від сприйняття користувача.


«Веб-сторінка також містить детальну інформацію про всі проекти ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» в галузі освіти, культури, соціального захисту, медицини, а також категорію «аудіодискрипція», де розміщений увесь відеоконтент для незрячих дітей – 26-серійний мультфільм «Лис Микита», інші мультиплікаційні та художні фільми з аудіодискрипцією. Що дуже важливо, є також категорія «бібліотека», у якій розміщені підручники у форматі DAISY для незрячих школярів.


Слабозора людина має можливість переключити фоновий режим, змінити шрифти і вона користується мишкою, бо все-таки трішки бачить. А незряча людина мусить мати озвучений спеціальними програмами комп’ютер, і так може користуватися сайтом», - розповіла Оксана Потимко, автор і керівник проекту, кандидат історичних наук.


Проект повністю профінансував департамент розвитку Львівської міської ради. Його вартість – 77 тис. грн.


«Дуже тішуся, що вдалося зробити такий проект, бо він є дуже ціннісним для людей з вадами зору і людей повністю незрячих. Цей сайт дає людям більше можливостей почерпнути ту інформацію, яка їм потрібна», - зазначив заступник начальника управління інформаційних технологій ЛМР Назар Куровець.


Додамо, що сайт розроблений згідно із сучасними вимогами до адаптації сайтів для користувачів з різними ступенями ураження зору. Враховані можливості і зорові особливості незрячих і слабозорих осіб залежно від офтальмологічного діагнозу і т.д.


Розробники сайту сподіваються, що його наповнення стане джерелом інформації і нових послуг не лише для осіб з вадами зору, але й для ЗМІ.


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)