У Львові за тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад дві тисячі людей

zakhvorili-na-hrip-i-ne-vchitimutsya20180313_3280
zakhvorili-na-hrip-i-ne-vchitimutsya20180313_3280

За минулий тиждень епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ з 28.10–03.11 у Львівській області захворіло на гострі респіраторні  інфекції 8022 осіб, що на 365 випадків більше як за попередній тиждень. Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Також зазначено, у Львові за цей же період захворіло відповідно 2377 (44 тиждень) та 2296 (43 тиждень).

Інтенсивний показник на останньому тижні — 309,1. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 49,9 %. 

Впродовж 44 тижня, до лікарні госпіталізували з діагнозом ГРВІ 113 осіб, у тому числі 83 дітей віком до 17 років.

«З початку епідемічного сезону вірусологічною лабораторією ДУ »Львівський ОЛЦ МОЗ України” при лабораторному досліджені методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) зразків матеріалу від пацієнтів, які підлягають визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ) та з тяжкими гострими респіраторними інфекціями (ТГРІ) визначено в 1 зразку вірус грипу А (А(Н3N2)", — розповіли у відомстві.

Медики дали декілька порад, як вберегтися і не стати жертвою хвороби:

1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя.Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7. Не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне лікування.