У Міноборони розповіли, скільки сучасних винищувачів потрібно для захисту України від КАБів

Російська армія скидає на українські позиції та мирні населені пункти щодня 100-120 керованих авіаційних бомб

Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявив, що Україні потрібно мінімум 120-130 сучасних винищувачів, щоб захистити свої території від ударів росіян керованими авіаційними бомбами. Про це він сказав в інтерв’ю, що оприлюднило Міністерство оборони України.

 «Основним шляхом розв'язання питання є знищення носіїв цих бомб на аеродромах, складів, де вони зберігаються. І відповідно самих літаків, які їх несуть, в повітрі. Для боротьби з літаками нам необхідні засоби ППО, а також очікуємо отримання від партнерів літаків F-16, щоб вони могли боротися з літаками рф. В середньому наша потреба мінімальна на сьогоднішній день складає десь 120-130 літаків», - наголосив він, відповідаючи на запитання, коли Україна зможе ефективно протидіяти КАБам.

Також додав, що потрібні ракети великої дальності дії для того, щоб знищувати авіацію ворога на аеродромах в глибині рф і склади з зазначеними авіабомбами. За словами Гаврилюка, російська армія скидає на українські позиції та мирні населені пункти щодня 100-120 керованих авіаційних бомб. Це складає в місяць понад 3-4 тис. в цілому. Вагова категорія цих авіабомб - від 250 кілограмів і більше. В основному застосовується 250- та 500-кілограмові бомби. Він підкреслив, що на сьогодні залишається перевага РФ у повітрі. Для протистояння загрозам Україна гостро потребує засобів протиповітряної оборони і ракет до них.

 «Основними засобами боротьби з російським озброєнням, яких потребують українські Збройні сили, залишаються засоби протиповітряної оборони для боротьби з повітряними силами противника. В тому числі не тільки для прикриття наших військ, а прикриття в цілому території України, для того, щоб ми могли нормально функціонувати як держава. Сама велика необхідність - це засоби протиповітряної оборони, відповідно, і ракетах до цих засобів ППО», - сказав він.

Критично необхідні ті системи, які можуть збивати балістичні ракети, підкреслив Гаврилюк. Перший заступник міністра оборони додав, що також велике значення для нас має забезпечення артилерійськими боєприпасами, РЕБами.

«Тому що на сьогоднішній день перевага в застосуванні артилерійських боєприпасів у противника - в середньому 1 до 5 на їхню користь. І також це засоби радіоелектронної боротьби, щоб ми могли надійно прикривати об’єкти критичної інфраструктури, а також підрозділи на полі бою», - зазначив він.

Читайте також: Польща піднімала в небо авіацію під час нічної атаки росії по Україні

Основним джерелом надходження зброї, за словами Гаврилюка, наразі залишається допомога від партнерів, а також закупівля як за імпортом, так і у внутрішнього виробника.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також